Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Powszechny Spis Rolny 2020

Rolniku nie czekaj - spisz się - niedługo zakończenie Spisu Rolnego

16-11-2020

    Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego.

Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

 

  Gospodarstwo rolne można spisać na różne sposoby – przez Internet, telefon (dzwoni rachmistrz lub Rolnik dzwoni na infolinię) lub podczas wywiadu bezpośredniego (rachmistrz przychodzi do domu). Jednak biorąc pod uwagę kryterium czasu najkorzystniej prezentuje się samospis internetowy. Można z niego korzystać bez konieczności dzwonienia na infolinię i umawiania terminu rozmowy bezpośredniej czy telefonicznej. Czas jest ważny, bo przecież wielkimi krokami zbliża się koniec spisu (trwa do 30 listopada), a dodatkowo otaczająca nas rzeczywistość staje się z każdym dniem trudniejsza.

 

   Internetowy formularz spisowy jest dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Wystarczy zalogować się w aplikacji spisowej korzystając z danych zawartych w liście Prezesa GUS i wprowadzić wymagane informacje o gospodarstwie rolnym.

 

   Co jeśli zagubił się nam list Prezesa GUS lub w ogóle go nie otrzymaliśmy? Wtedy należy zadzwonić na infolinię pod numer 22 279 99 99 – konsultant przekaże nam dane potrzebne do logowania w aplikacji spisowej. Z infolinią powinny się kontaktować też te osoby, które prowadzą działalność związaną z rolnictwem, ale robią to na małą skalę i nie są pewne, czy podlegają obowiązkowi spisowemu.

 

   Warto też pamiętać, że wybierając samospis internetowy możemy wziąć udział w loterii spisowej, a nasza gmina ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody między innymi dla swoich szkół i przedszkoli. 

Więcej informacji o loterii spisowej: https://loteria.spisrolny.gov.pl/

 

Lista aktualności