Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Koncert Kuby Blokesza w Nowej Dębie

Data wydarzenia: 2019-02-14 18:00
Miejsce: sala widowiskowa SOK
Organizator: .
Kontakt: .
Udział: Bezpłatny

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie serdecznie zapraszają na koncert pt. "Wiersze (pod)różne" w wykonaniu Kuby Blokesza.

 
Koncert odbędzie się w walentynki, 14 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej SOK w Nowej Dębie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w sekretariacie i kasie SOK dostępne od 7 lutego br.
 
Podczas koncertu będzie można wspomóc Szpital Powiatowy w Nowej Dębie poprzez zakup cegiełek rozprowadzanych przez Społeczny Komitet Pomocy Szpitalowi Powiatowemu w Nowej Dębie.
 

KUBA BLOKESZ pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara.
Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski.
Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. DALMAFON, 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.
W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał.
Obecnie - razem z zespołem Chwila Nieuwagi - wydał nową płytą pt. “Morawska Brama”, na której śpiewa przetłumaczone przez siebie piosenki czeskich wykonawców.

 
"Wiersze (pod)różne" to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

Ponad to, 14 lutego, od godz. 16:00 w holu SOK, w ramach Walentynkowego Święta Szpital Powiatowy Nowej Dębie oferuje:

 

- porady dietetyczne
- porady rehabilitacyjne z prezentacją ćwiczeń
- porady psychologiczne

- pokaz prac warsztatu terapii zajęciowej z możliwością ich nabycia
- możliwość nabycia CEGIEŁEK wsparcia dla Szpitala.


Serdecznie zapraszamy!

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń