Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Jadachy pięknieją

31-10-2014

    W czerwcu Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu oraz Urzędem Miasta i Gminy Nowa Dęba rozpoczęło realizację projektu " Zmieniając otoczenie - zmieniamy siebie".

   Głównym celem projektu była aktywizacja mieszkańców Jadachów w kierunku poprawy wizerunku miejscowości poprzez zagospodarowanie i  zazielenienie przestrzeni publicznej wzdłuż drogi powiatowej. W ramach projektu zorganizowany został konkurs na najładniej ukwiecony pas przestrzeni publicznej między posesją a drogą powiatową. Konkurs spotkał się z pozytywnym odzewem mieszkańców. Przed posesjami powstały piękne ogródki i klomby kwiatowe, które przyciągały wzrok nie tylko mieszkańców, ale także przejeżdżających  przez Jadachy. Wzdłuż drogi powiatowej zasadziliśmy również ponad 30 małych klonów.

 

   Kolejnym krokiem było wykonanie ozdobnego skweru zieleni tzw. "łezki" między drogą powiatową a chodnikiem przy wjeździe do Jadachów od strony Tarnobrzega. Przy dużym zaangażowaniu mieszkańców w ciągu kilku październikowych dni powstało ładne miejsce z oryginalnym witaczem, które na pewno będzie swoistą wizytówką miejscowości. Ostatni etap projektu to trwający konkurs dla młodzieży gimnazjalnej na wyszukanie "brzydkich" miejsc w Jadachach i wykonanie projektu na ich zagospodarowanie. Projekt kończymy w listopadzie, ale juz na wiosnę planujemy dalsze prace przy poprawianiu estetyki naszej miejscowości.

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

 

 

Koordynator projektu - Elżbieta Głaz

RL/MS

Lista aktualności