Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Ruszają procedury przebudowy chodnika od "Jodełki" do ul. Kościuszki

11-09-2019

Gmina ogłosiła przetarg na budowę chodnika na odcinku od sklepu AGD „Jodełka” do ul. Kościuszki, który jest kontynuacją ubiegłorocznej inwestycji.

 

     Zadanie to zostało rozłożone na dwa lata, ponieważ modernizacji istniejącego chodnika można było się podjąć dopiero po zakończeniu przebudowy kanalizacji sanitarnej w tej części miasta. Po zejściu z tego terenu ciężkiego sprzętu montującego system kanalizacji bezwykopowej, w II połowie ubiegłego roku wykonany został odcinek od Al. Zwycięstwa do „Jodełki”. Na ten rok zaś został zaplanowany w projekcie budżetu, który burmistrz Wiesław Ordon przedstawił radnym 15 listopada 2018 r., odcinek od tegoż sklepu do ul. Kościuszki. Dzięki przychylności radnych zadanie zostało wdrożone do realizacji.

     Podobnie jak rok temu gmina dokonała zakupu płytek typu LUX 30x30x6 cm w ilości 642 m2, które zostaną przekazane wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy. Do końca listopada winien powstać chodnik na długości 240 m, o szerokości 2,6m, biegnąc starym śladem.

     Zaplanowany do realizacji II etap przebudowy chodnika, wraz z wykonanym wcześniej odcinkiem oraz oświetleniem biegnącym wzdłuż chodnika, zdecydowanie poprawią warunki komunikacji pieszej w tej części miasta.

GKS/MP

Lista aktualności