Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Gminy Nowa Dęba

04-11-2019

    Po rozstrzygnięciu konkursu ofert na wybór Realizatora programu zdrowotnego pn. „Program szczepień profilaktycznych przeciw grypie dla mieszkańców Gminy Nowa Dęba na lata 2018 – 2020” w 2019 roku wyłoniono następujących Realizatorów Programu:

 

Lp.

Realizator

Liczba osób przewidzianych do udziału w Programie

1

N.Z.O.Z. PROF-MED. Białek Ewa

20

2

ANN-MED. Gabinet Lekarski P.O.Z.

20

3

Przychodnia MOLMEDIC Praktyka Lekarska BMM Spółka z o.o, Spółka Komandytowa

100

4

N.Z.O.Z. NOVA-MED. T.iM. Struk Sp. Partnerska Lekarzy

50

5

N.Z.O.Z. A.&Ł. Urbaczka Sp. z o.o. Poradnia Lekarzy P.O.Z.

140

 

Jak informuje portal Finanse.wp.pl - brakuje szczepionek na grypę. Problem nie dotyczy tylko polskich aptek.

- Informujemy, że na skutek ograniczonych dostaw produktu ze strony producentów występują problemy w dostępności szczepionek przeciw grypie. Pierwsza dostawa szczepionki Vaxigrip Tetra (…) została w całości skierowana do aptek. Szczepionka ta jest refundowana dla pacjentów powyżej 65-go roku życia. Kolejna dostawa została zapowiedziana przez producenta dopiero na drugą połowę października. Dostawy drugiej szczepionki Influvac są kontynuowane jednak w ilości nie zaspokajającej zapotrzebowania zgłaszanego przez apteki (…).

 

Ze względu na miesięczne opóźnienie  w produkcji szczepionek  oraz problemami z ich pozyskaniem, szczepienie pacjentów w ramach Programu będzie realizowane w różnych terminach, w zależności od Realizatora Programu.

 

Przychodnia MOLMEDIC z Chmielowa już realizuje szczepienia w ramach Programu.

N.Z.O.Z. A.&Ł. Urbaczka  oraz N.Z.O.Z. NOVA-MED. T.iM. Struk rozpoczną szczepienia jeszcze w październiku, pozostali Realizatorzy dopiero w połowie listopada.

 

Producenci szczepionek informują, że optymalnie szczepienie przeciw grypie powinno nastąpić przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce przypada zwykle między styczniem a marcem. Szczepienia wykonane nawet w grudniu mogą więc być nadal korzystne dla pacjentów.

 

 

RL/MS

Lista aktualności