Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Informacje i ostrzeżenia

Sytuacja po intensywnych opadach deszczu - 21/22 maja 2019

22-05-2019

     Po intensywnych opadach deszczu, które wystapiły we wtorek 21 maja, w kilku miejscach na terenie Nowej Dęby interweniowali strażacy udrażniając przepusty oraz odpompowując wodę z posesji (ul. Sikorskiego, Podleśna, Strażacka). W wyniku nawalnych opadów woda weszła do kilkunastu gospodarstw domowych, miejscami przytapiając garaże i piwnice. 

Szczególnie trudna sytuacja była na ul. Sikorskiego, gdzie Bystrzyk nie był w stanie odebrać nadmiaru spływającej wody, a przepusty nie mogły jej "przerzucić" w szybkim czasie. Sytuacja została opanowana w późnych godzinach nocnych po przekopaniu cieku odwadniającego wzdłuż przepustu, a szczególnie po sprowadzeniu z JRG PSP Tarnobrzeg pompy wysokiej wydajności, która przerzucała wodę z Bystrzyka przez ulicę. Zabezpieczono również jeden dom workami z piaskiem.

 

     W działaniach brały udział zastępy JRG PSP Nowa Dęba, jednostki OSP z Gminy Nowa Dęba oraz z Durdów. Pomocy udzieliła spółka PGKiM. Na czas akcji zarządzony został dyżur strażników Straży Miejskiej, którzy patrolowali całą gminę do godzin porannych. Obecnie trwa zabezpieczanie workami z piaskiem budynku na granicy Alfredówki z Os. Dęba.

     Ponieważ służby meteorologiczne zapowiadają opady deszczu w dalszym ciągu, prosimy w przypadku zagrożeń dla gospodarstw domywch, instytyucji i obiektów o kontakt ze Strażą Miejską (tel. 986 lub 609 222 292) lub z numerem alarmowym 112.

 

     Służby w dalszym ciągu na bieżąco monitorują sytuację i podejmują odpowiednie działania.

UMiG

Lista aktualności