13 Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona w Warszawie

07-12-2016
    W stolicy Polski Warszawie z udziałem 308 zawodniczek i zawodników z pięciu państw: Białorusi, Łotwy, Niemiec, Ukrainy i Polski rozegrany został 13 Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona w kategorii juniorów, młodzików i juniorów młodszych, będący jednocześnie Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików oraz Otwartym Turniejem Juniorów Młodszych.

W zawodach tych rewelacyjnie jak przystało na reprezentantów Nowej Dęby spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba. Nadawali oni ton rywalizacji i należeli do najlepszych zawodniczek i zawodników festiwalu.Najlepiej spisali się juniorzy młodsi. W grze mieszanej doskonała postawa nowodębian, a finał był wewnętrzną ich sprawą. Zwyciężył po pojedynku stojącym na bardzo wysokim poziomie mixt klubowy Stali Nowa Dęba Rafał Lejko / Natalia Róg, pokonując mixt kombinowany: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) 2:1 (21:18;17:21;21:18). Na miejscu piątym uplasował się kolejny mixt kombinowany: Miłosz Miernik (MKS Orlicz Suchedniów) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).W grze podwójnej juniorów młodszych doskonale spisał się debel kombinowany: Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), pokonując w pojedynku finałowym debel: Jakub Gałązka / Bartosz Grochowski (Sportowa Politechnika) 2:0 (21:19;21:16), nie tracąc w całym turnieju ani jednego seta!

W grze podwójnej juniorek młodszych znakomicie spisały się dziewczęta z Nowej Dęby. Zwyciężył w znakomitym stylu debel kombinowany: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów), który w finale po niezwykle dramatycznym pojedynku pokonał debel: Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) / Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn - Koźle) 2:1 (18:21;21:7;21:15). Miejsce trzecie wywalczył debel kombinowany; Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), a na miejscu piątym uplasował się kolejny debel kombinowany: Maria Dziedzic (UKS Sokół Ropczyce) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).

Był to rewelacyjny start badmintonowych juniorów młodszych nowodębskiej Stali.

W kategorii młodzików bardzo dobry występ Jakuba Suszyńskiego (Stal Nowa Dęba), który wraz ze swoim partnerem deblowym Michałem Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) w pojedynku finałowym zdecydowanie pokonali debel: Wiktor Grzyb / Konrad Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:17;21:11).W grze mieszanej na miejscu dziewiątym uplasował se mixt kombinowany: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Ariana Biel (UKS Unia Bieruń).W kategorii juniorów dobrze zaprezentował się Patryk Kopeć, który w grze mieszanej wspólnie z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) wywalczyli dobre piąte miejsce. W grze podwójnej juniorów Patryk Kopeć (Stal) wspólnie z Niemcem Tommy Habermannem (SV Berliner Brauereien) uplasowali się na miejscu dziewiątym.Był to kolejny już w tym sezonie znakomity występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na tak prestiżowym, jakim jest co roku Warszawski Festiwal Badmintona w silnej obsadzie międzynarodowe.
   Była to również kolejna znakomita promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz MKS Stal Nowa Dęba przez badmintonistów Stali, tym razem w stolicy Polski i Mazowsza Warszawie.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na warszawskich badmintonowych kortach, juniorzy młodsi od lewej strony: Zofia Tomczyk, Natalia Róg, Rafał Lejko i Beata Mycek oraz od lewej strony junior Patryk Kopeć i  młodzik Jakub Suszyński.