Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

X jubileuszowy Dzień Kultury Lasowiackiej

17-07-2017

Jubileuszowa, X edycja Dnia Kultury Lasowiackiej odbyła się w niedzielę 16 lipca w Cyganach. Tradycyjnie na scenie plenerowej obok budynku CKL prezentowały się zespoły działające na terenie gminy Nowa Dęba, promujące kulturę ludową naszego regionu.

 

     Przed publicznością zgromadzoną przed sceną przy Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach wystąpiły zespoły i kapele ludowe. Prezentowały się grupy artystyczne działające w CKL - zespół dziecięcy "Rutka", zespół "Cyganianki" z kapelą "Lasowiacy", Zespół Śpiewaczy "Bielowianie" z Rozalina, Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie” z Kapelą oraz Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby. Gościnnie wystąpiła także kapela ludowa "Padwianie" z Padwi Narodowej. Jak co roku, dla najmłodszych przygotowana została dmuchana zjeżdżalnia, a dla wszystkich zaplanowano bogate stoisko gastronomiczne. 

     Jubileuszową, X edycję wydarzenia uświetnił swoją obecnością burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Razem z pomysłodawczynią Dnia Kultury Lasowiackiej - Haliną Ordon z zespołu "Cyganianki", wręczył zasłużonym podziękowania za wieloletni wkład i pomoc w organizacji wydarzenia, które promuje kulturę ludową naszego regionu. W obecności mieszkańców Cyganów burmistrz razem z przewodniczącym Komisji Kultury Rady Miejskiej Stanisławem Skiminą wręczył "Cyganiankom" Kryształowy Liść Dębu. Został on przyznany przez Radę Miejską z okazji obchodzonego w tym roku 20-lecia Zespołu "Cyganianki" jako Zasłużonemu dla Miasta i Gminy Nowa Dęba.

     Podziękowanie od burmistrza Nowej Dęby trafiło także do Henryka i Jana Tutków z Cyganów, którzy odnieśli sukces na wystawie zwierząt hodowlanych podczas Targów Rolniczych w Boguchwale. Obsługę Dnia Kultury Lasowiackiej zabezpieczał Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz filia SOK - Centrum Kultury Lasowiackiej.

 

Więcej zdjęć w galerii.

RL/MM

     

Lista aktualności