Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Gminny Dzień Seniora za nami

13-09-2017

   12 września 2017 r. Seniorzy, pomimo deszczowej pogody, licznym gronem wzięli udział w Gminnym Dniu Seniora, imprezie rekreacyjno-kulturalnej zorganizowanej po raz pierwszy przez Radę Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba i Gminę Nowa Dęba. Imprezę rozpoczął marsz nordic walking ścieżką wokół zalewu. Seniorzy pokonali dystans w czasie, którego nie powstydziłby się niejeden zawodnik w wieku mocno przedemerytalnym. Po tak rozgrzewającym wstępie Przewodniczący Rady Seniorów Jan Witkowski uroczyście rozpoczął świętowanie „Dnia Seniora”. Ciepłe słowa popłynęły z ust Burmistrza Wiesława Ordona, współorganizatora imprezy. Głos zabrał także Prezes Zakładów Metalowych Dezamet S.A.  Grzegorz Niedzielski, jak również Dyrektor Samorządowego Ośrodka  Kultury Krystian Rzemień.

  Program imprezy był bardzo ciekawy i urozmaicony, uczestnicy mogli przećwiczyć wraz z ratownikami medycznymi udzielanie pierwszej pomocy, poznać dzielnicowych i wysłuchać paru wskazówek jak nie dać się oszukać „metodą na wnuczka”, wziąć udział w konkursach i zabawach, zdobyć atrakcyjne nagrody i oczywiście pobawić się do późnych godzin wieczornych.

  Sprawną obsługą organizacyjną zajęli się pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Samorządowego Ośrodka Kultury.

  Rada Seniorów sprawiła się na medal – uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

 

RL/MS

Lista aktualności