Kamery Online

Aktualności

Międzywojewódzki Turniej Niepodległości w Minisiatkówce Dziewcząt

14-11-2017
10 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie rozegrany został Międzywojewódzki Turniej Niepodległości w Minisiatkówce Dziewcząt w kategoriach U-11 i U-12.

Turniej zorganizowany został przez KPS Nowa Dęba oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 2 z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Patronat honorowy nad nim objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Wzięło w nim udział ok. 100 zawodniczek reprezentujących 18 zespołów z klubów: UKS Szóstka Mielec, UKS SP15 Przemyśl, MUKS Piątka Sandomierz, MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski, SMS Ostrowiec Świętokrzyski i KPS Nowa Dęba.
     Klasyfikacja końcowa w kategorii U-11:
1.miejsce - UKS Szóstka SP6 1 Mielec
2.miejsce - KPS 1 Nowa Dęba (Martyna Janowska, Nikola Guściora, Wiktoria Halat)
3.miejsce - UKS Szóstka SP6 2 Mielec
4.miejsce - KPS 2 Nowa Dęba
5. MUKS Jedynka 1 Ostrowiec Świętokrzyski
6. UKS SP15 Przemyśl
7. MUKS Piątka Sandomierz
8. MUKS Jedynka 2 Ostrowiec Świętokrzyski

Najlepszą zawodniczą turnieju w tej kategorii wiekowej została Nadia Bogdan ze zwycięskiego zespołu UKS Szóstka SP6 1 Mielec.

W kategorii U-12 startowało 10 drużyn, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1.miejsce - KPS 1 Nowa Dęba (Emilia Durlak, Klaudia Noga, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Oliwia Karp)
10. MUKS Piątka 1 Sandomierz

W tej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką turnieju została Emilia Durlak z KPS Nowa Dęba.

Dziewczęta uczestniczące w treningach i zawodach piłki siatkowej mogą realizować swoje pasje i zainteresowania dzięki środkom finansowym pozyskanym przez KPS Nowa Dęba z budżetu Gminy w ramach konkursu wspierającego rozwój sportu na terenie miasta Nowa Dęba.