Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

MGOPS "Pomoże Dzieciom Przetrwać Zimę"

28-11-2017

25 listopada pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie po raz kolejny wcielili się w rolę wolontariuszy Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" przeprowadzając zbiórkę darów rzeczowych.

 

     Zbiórka prowadzona była w godzinach od 830 – 1200 w specjalnie oznakowanych sklepach na terenie Nowej Dęby (Biedronka, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Groszek "U Wolaka", Sezam-Hala Targowa) oraz w siedzibie MGOPS. Dorosłych wolontariuszy wspomagała młodzież, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, którzy swoim młodzieńczym zapałem i entuzjazmem potrafili zachęcić nawet najbardziej zatwardziałych mieszkańców do hojnego wspomagania Akcji. Rezultat prowadzonych działań przerósł nasze oczekiwania, kosze w szybkim tempie wypełniały się po brzegi różnymi artykułami. Ostatecznie udało nam się zebrać prawie pół tony produktów (żywność długoterminową, artykuły chemiczne, słodycze), które w formie paczek jeszcze przed świętami trafią do dzieci i rodzin z terenu Naszej gminy.

     - Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i hojność, oraz wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie, bez ich udziału przeprowadzenie Akcji byłoby niemożliwe. Dziękujemy również Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie oraz Pani Halinie Strojek za krzewienie wśród młodzieży idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi m.in. poprzez udział w takich Akcjach.

 

Szef Sztabu

Agnieszka Pieróg

 

RL/MM

Lista aktualności