Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Złoty Jubileusz 50-lecia sekcji badmintona MKS „Stal” Nowa Dęba

06-12-2017

     W 2017 roku sekcja badmintona działająca w Miejskim Klubie Sportowym „Stal” Nowa Dęba obchodzi złoty Jubileusz  50-lecia swojego istnienia w środowisku Miasta i Gminy Nowa Dęba. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

 

     Z tej też okazji Zarząd Klubu, działacze i trenerzy sekcji badmintona zorganizowali uroczystości w dwóch odsłonach.

Były to dwa turnieje badmintona - Grand Prix Nowej Dęby Amatorów i Weteranów w 11 kategoriach wiekowych w sobotę 2 grudnia oraz Grand Prix Nowej Dęby Żaków, Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w niedzielę 3 grudnia. 
     Zawodniczki i zawodnicy tak w kategoriach dorosłych, jak i młodzieżowych, rywalizowali w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych.
Miejscem badmintonowych zmagań była hala widowiskowo – sportowa Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, gdzie badmintoniści na co dzień trenują i rozgrywają swoje mecze ligowe oraz różnego rodzaju turnieje.

     Szczególną oprawę miał sobotni turniej amatorów i weteranów, na który zjechali byli badmintoniści Stali Nowa Dęba z różnych zakątków Europy: Anglii, Danii i Niemiec, a także z wielu zakątków Polski, gdzie na co dzień pracują i mieszkają. Na turnieje te przyjechali również badmintoniści z różnych regionów Polski, w szczególności z Polski Południowo - Wschodniej.

     Na uroczystość otwarcia sobotnich zmagań badmintonowych amatorów i weteranów przybyli zaproszeni goście: Zbigniew Chmielowiec - poseł na Sejm RP, Bogdan Romaniuk - wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Andrzej Kołodziej - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, Jerzy Sudoł -radny Powiatu Tarnobrzeskiego, Wiesław Ordon - burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Leszek Mirowski - zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba, Wojciech Serafin - przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Stanisław Skimina - przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Ryszard Szafran - wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Iwona Strojek -  dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, Marek Zawadka - prezes Polskiego Związku Badmintona w Warszawie, Andrzej Rachwał - prezes Podkarpackiego Związku Badmintona w Rzeszowie, Krzysztof  Ostrowski - prezes UKS Badmintona Volant w Mielcu, Krzysztof Michałów - były prezes MKS Stal Nowa Dęba, Leszek Pabian - I wiceprezes MKS "Stal" Nowa Dęba, Grzegorz Sudoł - członek Zarządu MKS "Stal" Nowa Dęba, trzykrotny olimpijczyk z Aten, Pekinu i Londynu, Adam Szurgociński - dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Piotr Malik - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Tarnobrzegu, Bogdan Gunia - Prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, były czołowy badmintonista Stali Nowa Dęba, Antoni Malcharek - twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie oraz Damian Diektiarenko - gospodarz obchodów, prezes Zarządu MKS "Stal" Nowa Dęba.

 

     Gratulacje i życzenia cały czas dominowały podczas uroczystości otwarcia obydwu turniejów, a swoje życzenia przesłali na piśmie także posłowie: Zbigniew Dolata – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona oraz Kazimierz Moskal - wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona.

     Po ceremonii otwarcia rywalizację rozpoczęli badmintonowi weterani i amatorzy. Na kortach można było zobaczyć wielu byłych medalistów mistrzostw Polski, członków kadr Polski oraz reprezentantów Polski. Prawdziwy popis gry, jak za dawnych lat dał najlepszy w historii sekcji badmintonista z Nowej Dęby Dawid Powęzka, który na co dzień pracuje i mieszka w Wielkiej Brytanii.

W sobotę wieczorem po zakończonych grach odbyło się spotkanie towarzyskie: „spotkanie po latach, badmintonowych pokoleń.” Opowiadaniom wrażeń oraz dyskusjom nie było końca, a trwały one do późnych godzin.

 

Wyniki sportowe Grand Prix Nowej Dęby Amatorów i Weteranów.

Kobiety:
1. Majerska Małgorzata
2. Tomczyk Izabela
3 – 4. Kopeć Patrycja, Franecka – Sudoł Barbara
Amatorzy kat. wiek. + 20 lat:
1. Działoszyński Emil
2. Bunio Sylwester
3 – 4. Piekarz Mateusz, Cioch Sebastian
Amatorzy kat. wiek. + 30 lat:
1. Misiak Wojciech
2. Jabłoński Bartosz
3 – 4. Bartłomiejczuk Łukasz, Pawleta Roman
Amatorzy kat. wiek. + 40 lat:
1. Majerski Piotr
2. Malik Piotr
3 – 4. Ordon Grzegorz, Drobek Zbigniew
Amatorzy kat. wiek. + 50 lat:
1. Mączyński Bogusław
2. Kuranda  Zygmunt
3 – 4. Lewandowski Wojciech, Prosowski Jan Wojciech
Weterani kat. wiek. + 20 lat:
1. Matoga Tomasz
2. Dziki Adrian
3 – 4. Piekarz Bartosz, Hałka Krzysztof
Weterani kat. wiek. + 30 lat:
1. Powęzka Dawid
2. Walas Dariusz
3 – 4. Czachor Łukasz, Skrzek Piotr
Weterani kat. wiek. + 40 lat:
1. Tochowicz Mariusz
2. Gerwatowski Cyprian
3 – 4. Szczur Tadeusz, Gawroński Wojciech
Weterani kat. wiek. + 50 lat:
1. Sitko Mieczysław
2. Bunio Adam
3. Michalik Tadeusz
Gry podwójne do 45 lat:
1. Piekarz Bartosz / Dziki Adrian
2. Gawroński Wojciech / Gerwatowski Cyprian
3 – 4.  Czachor Mateusz / Tomczyk Izabela; Matoga Tomasz / Gofroń Dorota
Gry podwójne powyżej 45 lat:
1. Bunio Adam / Szczur Tadeusz
2. Sitko Mieczysław / Tomasiewicz Jacek
3– 4. Malik Piotr / Drobek Zbigniew ; Bąk Piotr / Kuranda Zygmunt

     

     Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali: zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski, twórca sekcji badmintona Antoni Malcharek, prezes MKS Stal Nowa Dęba Damian Diektiarenko, I wiceprezes MKS Stal Nowa Dęba Leszek Pabian, radny Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, członek Zarządu MKS Stal Nowa Dęba Grzegorz Sudoł oraz prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka.

 

Wyniki sportowe Grand Prix Nowej Dęby Żaków, Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych.

 

Żaki:
Gra pojedyncza żaków (dziewczęta):
1. Rzeszutek Klaudia
2. Krystek Oliwia
3. Bartłomiejczuk Dominika

Gra pojedyncza żaków (chłopcy):
1. Wąsik Krystian
2. Langner Patryk
3. Kufel Bartosz

Młodzicy Młodsi:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1. Zator Klaudia
2. Więckowska Joanna
3 – 4. Jodłowska Patrycja ; Szumielewicz Emilia
Gra pojedyncza chłopców:
1. Jabłoński Igor
2. Dydyński Arkadiusz
3 – 4. Malak Kamil ; Chrzanowski Mikołaj
Gra podwójna dziewcząt:
1. Skrzek Emilia / Zator Klaudia
2. Markiewicz Urszula / Szumielewicz Emila
3 – 4. Bełch Noemi / Kapinos Justyna ; Makuch Kinga / Piechota Oliwia
Gra podwójna chłopców:
1. Malak Kamil / Sychłowyj Szymon
2. Turski Szymon / Zolbach lukasz
3 – 4. Dydo Dawid / Grzyb Gabriel ; Chrzanowski Mikołaj / Dulemba Bartosz
Gra mieszana:
1. Dydyński Arkadiusz / Skrzek Emilia
2. Jabłoński Igor / Więckowska Joanna
3. Borzęcki Dawid / Surowiec Natalia

Juniorzy Młodsi:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1. Jodłowska Aleksandra
2. Bukowińska Amelia
3 – 4. Tomczyk Zofia ; Szerszeń Joanna
Gra pojedyncza chłopców:
1. Maciąg Szymon
2. Grzyb Wiktor
3 – 4. Krystek Konrad ; Ciba Mateusz
Gra podwójna dziewcząt:
1. Mycek Beata / Tomczyk Zofia
2. Bukowińska Amelia / Orzechowicz Jessica

Gra podwójna chłopców:
1. Maciąg Szymon / Suszyński Jakub
2. Grzyb Wiktor / Kosztyło Michał
3. Ciba Mateusz / Kopeć Daniel
Gra mieszana:
1. Kosztyło Michał / Orzechowicz Jessica
2. Suszyński Jakub / Mycek Beata
3. Krystek Konrad / Szerszeń Joanna


     Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali: zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski, twórca sekcji badmintona Antoni Malcharek, prezes MKS Stal Nowa Dęba Damian Diektiarenko oraz I wiceprezes MKS Stal Nowa Dęba Leszek Pabian. W hali sportowej przez dwa turniejowe dni funkcjonowało stoisko sportowe RSL–a ze specjalistycznym sprzętem badmintonowym. Dwudniowe zmagania badmintonistów wzorowo sędziował sędzia główny Robert Karnasiewicz z Mielca, a opiekę medyczną nad całością sprawował ratownik medyczny Henryk Serafin z Nowej Dęby.


     Zawody tak w kategorii starszej, jak i młodszej dostarczyły zgromadzonej widowni wielu emocji, a pojedynki stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych cechowała niesamowita ambicja i determinacja w grze. Wszystkie pojedynki toczyły się w przyjaznej, świątecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy tych dwudniowych badmintonowych zmagań wieńczących ten znakomity Jubileusz na każdym kroku podkreślali doskonałą organizację tak sportową, jak i logistyczną.
     Ten złoty jubileusz sekcji badmintona, który obchodziliśmy w pierwszy grudniowy weekend w Nowej Dębie, to nie tylko ewenement na Podkarpaciu, ale również i w Polsce. Było to prawdziwe święto badmintona w Nowej Dębie, które na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.
Obchody Złotego Jubileuszu 50-lecia sekcji badmintona zostały dofinansowane ze środków finansowych pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków pochodzących z budżetu Gminy Nowa Dęba.
          

MKS STAL

Fot. Wioletta Wojtkowiak -... Fot. Wioletta Wojtkowiak -...
Lista aktualności