Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Jasełkowe tradycje w Szkole Podstawowej w Jadachach

11-01-2018

 

   Trudno sobie wyobrazić świątecznego spotkania 22 grudnia społeczności  Szkoły Podstawowej w Jadachach bez wystawienia tradycyjnych  bożonarodzeniowych jasełek. W tym roku szkolnym inscenizacji biblijnych wydarzeń podjęli się uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem wychowawców: Małgorzaty Zbyrad, Elżbiety Głaz oraz Katarzyny Haraf – Żmudy. Przygotowania trwały od miesiąca. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, ruchu scenicznego, tańców, dzieci uczyły się też śpiewu kolęd i pastorałek, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Jasełka pt.„Bóg się rodzi… zróbcie miejsce dla miłości” składały się z wielu scen, w których mali aktorzy z dużym zaangażowaniem i przejęciem odgrywali swoje role. Była scena Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, spotkania Mędrców z Herodem, scena Narodzenia Chrystusa, podążających z darami pastuszków, spieszących oddać pokłon Trzech  Królów, wesoły orszak małych dzieci oraz sceny ze  szczególnie wzruszającymi tańcami Aniołów. Całość przedstawienia, przeplatana była kolędami  w wykonaniu dzieci i  scholi pod kierunkiem p. Damiana Wdowiaka, co razem utworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Dużą rolę odegrały piękne stroje małych aktorów starannie dobrane przez rodziców. Przedstawienie dzieci, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, wprowadziło nas w radosny czas Świąt  Bożego Narodzenia. W tym dniu także dyrektor szkoły p. Bernarda Głowacka  wręczyła nagrody laureatom konkursów plastycznych „ Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” oraz Najpiękniejsza bombka świąteczna w gminie Nowa Dęba” zorganizowanych przez SOK oraz szkolnego konkursu „ „Pomagam, bo lubię”.

   W niedzielę 7 stycznia wszyscy mieszkańcy Jadachów i przybyli goście mieli okazję zobaczyć tegoroczne jasełka w kościele parafialnym. Atmosfera świątyni i  modlitwy, sceneria z szopką, blaskiem  świec dodały  jasełkom jeszcze większej wymowy i  dostojności. Młodzi aktorzy jeszcze bardziej wczuli się w swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wyrażamy wdzięczność  księdzu proboszczowi Janowi Niemcowi za życzliwe słowo i współpracę. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba p. Wiesławowi Ordonowi, Dyrektor szkoły p. Bernardzie Głowackiej, gościom i mieszkańcom za zaszczycenie nas swoją obecnością i wspólnie spędzony czas wypełniony radością, modlitwą i refleksją.

 

E. Głaz

RL/MS

Lista aktualności