Trzecie miejsce na Podkarpaciu najmłodszych zawodniczek Klubu Piłki Siatkowej.

12-06-2018

9 czerwca 2018 r. w hali sportowej w Cmolasie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kategorii U-10 – „Dwójki”  w mini-siatkówce dziewcząt. W turnieju tym wystartowały 4 zespoły KPS Nowa Dęba. Do walki o awans na turniej ogólnopolski dziewczęta stanęły z zespołami: Mielca, Jedlicza, Krosna, Przemyśla, Dukli i Rzeszowa. Wszystkie nasze dwójki pokazały się z bardzo dobrej strony walcząc o czołowe miejsca w turnieju, a o wejście do grupy finałowej dwa z nich – KPS I (Julia Szpala, Zuzanna Rachwał - trener Robert Suska) i KPS II (Anna Przybyło, Nel Lis) musiały rozegrać mecz między sobą. Zwyciężył zespół KPS II, który w drodze do półfinału nie przegrał ani jednego meczu. Porażka przyszła jednak w potyczce decydującej o wystąpieniu w ścisłym Finale Mistrzostw Podkarpacia. Zespół nasz uległ 2:0 zespołowi z Jedlicza. Wynik – III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego zawodniczek trenowanych przez p. Urszulę Nowak - uznać należy za wielki sukces zważając na to, że dziewczęta z zespołu KPS II są z rocznika młodszego i w przyszłym roku będą miały okazję na poprawienie swojej lokaty. W meczu o 3 miejsce pokonały zespół z Przemyśla 2:1.

W tym samym dniu w Skarżysku-Kamiennej odbyły się trzy międzywojewódzkie turnieje piłki siatkowej, w których wystartowały drużyny KPS Nowa Dęba. Turnieje rozgrywane były w kategoriach: młodziczek, U-12 „Czwórki” i U-11 „Trójki”. W każdym z nich bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki nowodębskiego klubu. Po całodniowych zmaganiach drużyna młodziczek wywalczyła III miejsce, dziewczęta uczestniczące w rozgrywkach w kategorii U-12 zajęły II. miejsce natomiast zespół w kategorii U-11 został najlepszym zespołem turnieju.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej Nowa Dęba uczestniczą w meczach i turniejach dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Gminy na wspieranie rozwoju sportu