Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Zawody sportowe w Cyganach

09-08-2018

Wakacje to najlepszy czas na organizację sportowych rozgrywek z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych. W niedzielę 29 lipca na terenie boiska sportowego w Cyganach odbyły się Zawody sportowe o puchar Burmistrza. Zostały one objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona.

 

     Głównym celem zawodów było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy. Zadanie zostało zrealizowane z dotacji Gminy Nowa Dęba. W zawodach wzięły udział drużyny z terenu gminy Nowa Dęba. Odbyły się one w dwóch kategoriach sportowych:
- piłka nożna dla drużyn trampkarzy,
- piłka siatkowa plażowa dla amatorskich drużyn seniorów.


     W kategorii piłka nożna udział wzięły drużyny:
1. KS CYGANY
2. LZS JADACHY
3. LZS PŁOMIEŃ CHMIELÓW
4. SZKÓŁKA PIŁKARSKA - CYGANY
5. SZKÓŁKA PIŁKARSKA - JADACHY
     

     Mecze młodych piłkarzy prowadzone były systemem „każdy z każdym”, towarzyszyły im duże emocje oraz zdrowa rywalizacja. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali sędziowie: Krzysztof Ordon i Marek Witoń. Wyniki zawodów wyłoniły najlepsze drużyny. Po podliczeniu punktów klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:
I miejsce: KS CYGANY
II miejsce: LZS PŁOMIEŃ CHMIELÓW
III miejsce: LZS JADACHY


     Danuta Serafin - radna powiatu tarnobrzeskiego, ufundowała specjalne nagrody dla najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.
Najlepszy bramkarz: ADRIAN PAŁUBSKI - KS Cygany
Najlepszy zawodnik: MACIEJ SORBAL - LZS PŁOMIEŃ CHMIELÓW
     Dodatkowo rozegrano mecz szkółek piłkarskich z Cyganów i Jadachów, który wygrała drużyna KS CYGANY. Najlepsi zawodnicy:
Patryk Żarów - LZS JADACHY
Filip Rębisz - KS CYGANY


     Dodatkowe nagrody dla zawodników ze szkółki piłkarskiej ufundował sołtys miejscowości Cygany Marcin Zawada.
W kategorii piłka siatkowa plażowa wzięły udział zespoły:
1. KS CYGANY
2. LZS JADACHY
3. LZS PŁOMIEŃ CHMIELÓW
4. SIATKARKI - amatorski zespół  SIARKI TARNOBRZEG 


     Czteroosobowe zespoły rywalizowały ze sobą w prawdziwie sportowej atmosferze i z poszanowaniem zasad fair-play. Rywalizacja była zacięta, a mecze stały na wysokim, sportowym poziomie. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwał sędzia Tomasz Łącz, a wyniki były następujące:
I miejsce - LZS PŁOMIEŃ CHMIELÓW
II miejsce - SIATKARKI - amatorski zespół z SIARKI TARNOBRZEG 
III miejsce – KS CYGANY
IV miejsce – LZS JADACHY

 

     Statuetkę Najlepszej Siatkarki otrzymała BARBARA MYSIAK z amatorskiej Siarki Tarnobrzeg. Mimo, że na podium są tylko 3 miejsca to wszystkie drużyny otrzymały gratulacje, pochwały oraz nagrody i dyplomy. W imieniu burmistrza puchary i nagrody wręczyli: Marcin Zawada – sołtys miejscowości Cygany, Kazimierz Tomczyk - prezes KS Cygany oraz ks. Krzysztof Kułaga - proboszcz Parafii Cygany.

     Organizatorzy zawodów dzięki dotacji z gminy Nowa Dęba oraz życzliwości sponsorów zapewnili wszystkim uczestnikom zawodów oraz kibicom poczęstunek i świetną zabawę. Mieszkańcy bardzo licznie uczestniczyli w imprezie, młodsi i starsi zaciekle kibicowali swoim zawodnikom oraz korzystali do woli z przygotowanych atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, konkurs karaoke, malowanie twarzy i włosów, konkursy sportowe oraz poczęstunek: słodkie smakołyki, wata cukrowa i kiełbaski z grilla.
     Zarząd Klubu Sportowego Cygany dziękuje zawodnikom, trenerom, opiekunom drużyn i kibicom za przybycie i udział w turnieju. Dziękuje również sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji zawodów. Sponsorami byli: Danuta Serafin - radna powiatu tarnobrzeskiego, Danuta i Lesław Kosior – właściciele firmy TRIO – NIS sp. j. Tarnobrzeg, Krystian Rzemień – dyrektor SOK w Nowej Dębie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Marcin Zawada – sołtys miejscowości Cygany oraz Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia KS Cygany.
 

Małgorzata Tomczyk

Lista aktualności