Zawodnicy MKS STAL w Biegu Niepodległości

21-11-2018

W niedzielę 11 listopada 2018 na trasie wokół zalewu w Nowej Dębie odbyły się biegi z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Organizatorem biegów był Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Biegi odbyły się na dystansach: 1700m, 3400m i 5100m (wokół zalewu). W biegach tych udział wzięli zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba.

W biegu kobiet na dystansie 5100m zwyciężyła Karolina Smolarczyk, na 3400 zdecydowanie zwyciężyła Zuzanna Milczanowska, a w biegu na 1700m zwycięstwo odniosła Gabriela Urbańska pokonując koleżanki klubowe Victorię Puk i Beatę Kupiszewską. Czwarte miejsce w tym biegu zajęła Emilia Jaskot.

Warto podkreślić, że Gabrysia wygrała nie tylko z kobietami, ale również ze wszystkimi mężczyznami. W biegu mężczyzn na dystansie 3400m zwyciężył Jan Mokrzycki.

Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary i dyplomy ufundowane przez dyrektora SOSiR.

Pozostałe wyniki: 1700m mężczyzn - 4 miejsce Kacper Gołąbek, 6 miejsce Nikodem Jaskot, 8 miejsce Maciej Puzio, 9 miejsce Kamil Kopeć oraz 14 miejsce Jakub Kiper.