Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce

23-05-2019

W niedzielę 19 maja 2019 r. na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych U-18. W mistrzostwach tych z powodzeniem uczestniczyli zawodnicy MKS-STAL Nowa Dęba, którzy zdobyli 5 medali. Złoty medal w biegu na 1500 m z przeszkodami zdobyła aktualna Mistrzyni Polski w biegach Górskich Karolina Smolarczyk w czasie 5,39,25 (3 klasa sportowa i rekord życiowy), jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w tej konkurencji. Srebrny medal w tej samej konkurencji zdobyła Gabriela Urbańska w czasie 5,41,93. Warto podkreślić, że Gabrysia jest jeszcze młodziczką, a brązowy medal w tej konkurencji zdobyła najmłodsza uczestniczka tego biegu Zuzia Milczanowska, która jest jeszcze dzieckiem starszym w czasie 6,12,75, wynik ten jest rekordem Polski w tej kategorii wiekowej. Srebrny medal w biegu na 400 ppł w czasie 68,86 zdobył Kacper Gołąbek, a brązowy medal w biegu na 1500 m zdobył Jasiek Mokrzycki w czasie 4,32,79.