Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Startuje druga edycja SENIORIADY!

14-06-2019

Rada Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na drugą gminną Senioriadę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona.

 

     12 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 15.00 spotykamy się na placu przed budynkiem SOK, skąd uczestnicy przemaszerują pod przewodnictwem Orkiestry Dętej i Mażoretek z Chmielowa w asyście Straży Miejskiej i Policji na Stadion SOSiR, gdzie nastąpi podniesienie flagi i oficjalne otwarcie II Senioriady.

     Przygotowaliśmy osiem konkurencji sportowych w dwóch kategoriach: dla kobiet i dla mężczyzn. W zawodach mogą brać udział osoby w wieku 60 lat i więcej. Dla najlepszych przewidziano medale, dyplomy i pamiątkowe kubki. Dla wszystkich uczestników przewidziano porcję wojskowej grochówki.

 

     W czwartek 13 czerwca o godz. 16:00 zapraszamy nad nowodębski Zalew. W programie m.in. prelekcja Straży Pożarnej „Czad cichy zabójca”, prelekcja Policji „Bezpieczny Senior”, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. A następnie zapraszamy na zabawę taneczną przy żywej muzyce, nie zabraknie konkursów, zabaw i oczywiście poczęstunku. Bawimy się do późnych godzin wieczornych.

 

     14 czerwca (piątek) o godz.16.45 zapraszamy do Samorządowego Ośrodka Kultury na otwarcie wystawy rękodzieła artystycznego i malarstwa Seniorów 50+. Kolejnym punktem będzie koncert zespołów artystycznych działających na terenie gminy Nowa Dęba: Zespół Śpiewaczy „Bielowianki”, Zespół Ludowy „Cyganianki” z Kapelą,  Chór Parafialny z Tarnowskiej Woli oraz gościnne wystąpi Kapela: „Pogórzanie” z Ujeździedzca.

 

Organizatorzy dla mieszkańców Gminy Nowa Dęba zapewniają transport - szczegóły na plakacie.

 

UMiG / RL

Lista aktualności