Kamery Online

Aktualności

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów

19-06-2019

W niedzielę 9 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów (U-20) w lekkiej atletyce. Na starcie stanęli zawodnicy naszego regionu oraz gościnnie przedstawiciele klubów z Małopolski, Lubelszczyzny i Województwa Świętokrzyskiego. W mistrzostwach tych uczestniczyli z powodzeniem zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba, którzy zdobyli dwa medale. Srebrny medal w biegu na 1500 z przeszkodami zdobyła Karolina Smolarczyk - Mistrzyni Polski w Biegach Górskich w czasie 5,22,23, co jest jej rekordem życiowym i 6 wynikiem w Polsce w kategorii juniorek młodszych w 2019 roku. Brązowy medal w tym biegu zdobyła Gabriela Urbańska w czasie 5,35,97, który również jest rekordem życiowym. Warto podkreślić że Gabrysia jest jeszcze  młodziczką.

Pozostałe wyniki zawodników MKS – STAL Nowa Dęba:

- Zuzanna Milczanowska – 4 miejsce na 1500m z przeszkodami w czasie nowego rekordu życiowego 6,11,62

- Emilia Jaskot – 4 miejsce 1500m – 5,41,69 rekord życiowy

- Mariola Majowicz – 6 miejsce w skoku w dal – 4,74

- Beata Kupiszewska – 12 miejsce na 200m – 27,83 rekord życiowy

- Victoria Kaczmarska – 16 miejsce  na 100m – 14,75 (rekord życiowy), 22 miejsce na 200m – 30,86 (rekord życiowy)