Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

"CYGANIANKI" na podium konkursu w Tyczynie

09-07-2019

Zespół Ludowy "Cyganianki" z Cyganów zajął II miejsce w XXIV Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych, który odbył się 7 lipca w Tyczynie.

 

     W przeglądzie wzięło udział 29 zespołów z terenu województwa podkarpackiego. Reprezentujące gminę Nowa Dęba "Cyganianki'' zajmując miejsce na podium zanotowały na swoim koncie kolejny sukces.

    W repertuarze zespołu znalazły się unikatowe pieśni lasowiackie, tzw. „perełki” wykonywane „białym” głosem. Z racji ponad 22-letniej działalności „Cyganianki” znają zasady doboru repertuaru i wykonywania pieśni, zachowania na scenie czy też odpowiedniego ubioru, co jest zauważane i nagradzane na konkursach przez profesjonalne jury.

 

     Od początku roku 2019 „Cyganianki” wystąpiły już blisko 50 razy uczestnicząc w warsztatach w szkołach i przedszkolach, a także koncertując na różnych wydarzeniach. Promują przy okazji również kuchnię lasowiacką oraz biorą udział w licznych konkursach.

     Warto przypomnieć, że w 2017 roku, podczas obchodów jubileuszu XX-lecia działalności, samorządowcy wyróżnili zespół nadając mu tytuł "Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba".

 

RL/MM

Lista aktualności