Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

MGOPS przeprowadził akcje zbiórki krwi

22-07-2019

17 lipca pod hasłem "Przyjdź, oddaj krew i uratuj życie" Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przeprowadził akcje zbiórki krwi.

 

     W godzinach od 9:00 do 15:00 przed siedzibą Ośrodka stacjonował Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Zbiórka cieszyła się dużym powodzeniem. Wśród osób, które zdecydowały się oddać krew byli zarówno mieszkańcy naszej gminny, jak i gmin ościennych. Łącznie w celu oddania krwi zarejestrowało się 55 osób. Po przeprowadzonej wstępnej weryfikacji, tj. wywiadzie i badaniu lekarskim ostatecznie krew oddało 43 osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że z całego ogółu osób oddających krew 35 zrobiło to po raz pierwszy.


     Krew jest darem życia, a jej wartość szczególnie można docenić w okresie wakacyjnym, w tym czasie wzrasta ilość wypadków, w związku z czym zapotrzebowanie na krew jest ogromne. Jest to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować, a jedynie człowiek jest źródłem, od którego możemy go otrzymać. Z tego względu takie akcje mają ogromne znaczenie dla ludzkiego życia. Samo oddawanie krwi jest bezpieczne, nie wiąże się z żadnym ryzykiem i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Krew pobierana jest przez wyspecjalizowany personel, przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku.

     

     Mamy nadzieję, że przeprowadzona przez nas zbiórka krwi nie była akcją jednorazową i uda nam się ją powtórzyć w przyszłości. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim osobom, które oddały krew oraz pracownikom MGOPS, którzy odpowiedzialni byli za przygotowanie zbiórki.

 

MGOPS

 

RL/MM

Lista aktualności