Medal brązowy Karoliny na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich

01-08-2019

W sobotę 27 lipca 2019r. w Międzygórzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim juniorek młodszych U-18, które były eliminacjami do Pucharu Świata w Biegach Górskich juniorek młodszych U-18, które odbędą się 24 sierpnia 2019r.  w Susa (Włochy). Bieg juniorek młodszych odbył się na dystansie około 6km (+635 -55) w temperaturze ponad 30 stopni ciepła i z dużym przewyższeniem. W tych trudnych warunkach atmosferycznych bardzo dobrze poradziła sobie reprezentantka sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba Karolina Smolarczyk, wychowanka trenera Juliana Zięby, która zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Zajmując trzecie miejsce Karolina zapewniła sobie powołanie do reprezentacji Polski na Puchar Świata.

Kolejność na mecie pierwszej szóstki Mistrzostw Polski juniorem młodszych w Międzygórzu.

1. Regina Piechowska – ULKS – TALEX Borzytuchom – 48,14
  2. Agnieszka Lubawska – KS Sprint Bielsko Biała – 49,20
  3. Karolina Smolarczyk – MKS – STAL Nowa Dęba -50,37
  4. Monika Węgrzyn – UK TIKI - TAKA Kolbuszowa – 51,03
  5. Ida Holik – LKS Zorza Gdynia – 53,07
  6. Karolina Bielecka – MKS Jarocin – 53,37

Warto podkreślić, że Karolina na wiosnę w Ustrzykach Dolnych w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim zdobyła złoty medal.