Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

18 sierpnia Dożynki Gminne w Chmielowie

14-08-2019

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz sołectwo Chmielów zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w Chmielowie.

 

Program uroczystości:

12:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym pod przewodnictwem Proboszcza - ks. kan. mgr Józefa Rogowskiego 

13:00 – Korowód Dożynkowy uczestników na plac przed Centrum Kultury w Chmielowie (zapewniamy transport dla mieszkańców Chmielowa i zaproszonych gości)

13:30 – część artystyczna: słowo organizatorów, konkursowe prezentacje wieńców, koszy chlebowych i przyśpiewek lub wierszy dożynkowych

15:00 – rozstrzygnięcie konkursu wieńców i koszy chlebowych (nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba), przyśpiewek / wierszy dożynkowych oraz konkursu na "Najsmaczniejsze ciasto drożdżowe Sołtysa”, rozdanie nagród, losowanie miejscowości w której w przyszłym roku odbędą się dożynki, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Dębianie".

 

Na uczestników imprezy czekać będzie obfity catering, atrakcje dla dzieci - plac zabaw i poczęstunek dla każdego. Wieczorem planowany jest festyn ludowy przy muzyce granej na żywo. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i okolic do udziału w tej uroczystości, która kultywuje tradycję dziękczynienia za płody rolne, wywodzącą się bezpośrednio z chrześcijańskiej tradycji.

 

Współorganizatorami Dożynek Gminnych są:

- Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielowie

- Stowarzyszenie Przyjaciół Chmielowa "Chmielowianie"

- Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielowie

Lista aktualności