Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Ostatni dzwonek dla NGOsów

29-07-2020

    To ostatni dzwonek dla młodych organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń i grup nieformalnych na zdobycie środków na swoje pomysły w ramach programu grantowego Podkarpackie FIO Lokalnie.

 

    Do piątku 31 lipca do godziny 15.30 należy za pośrednictwem bardzo przyjaznego, internetowego generatora Witkac.pl złożyć wniosek dotacyjny na kwotę do 5 tys. zł. Jeśli masz pomysł na rozwój swojej  społeczności, wsi czy stowarzyszenia nie trać czasu – podkreśla Marcin Piotrowski pełniący rolę animatora programu w powiatach lubaczowskim, przeworskim, jarosławskim i przemyskim. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich społeczności.  Liczy się pomysł i chęć działania.

 

    W programie „Podkarpackie FIO Lokalnie” pieniądze na działania można zdobyć na dwie ścieżki wsparcia:
¥ projekty rozwojowe dla młodych organizacji pozarządowych, które działają mniej niż 30 miesięcy;
¥ projekty społeczne dla grup nieformalnych (minimum 3 osoby),  grup samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych,

 

    Celem Programu realizowanego jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji.

    Program pomaga też tym, którzy chcą przeciwdziałać skutkom panującej pandemii COVID-19. Dla nich powstała specjalna ścieżka pod nazwą „AKCJA ABDYKACJA”

    W jej ramach wspieramy projekty lokalnych bohaterów tworzący łańcuchy współpracy, które mogą zapobiec negatywnym społecznym skutkom epidemii, z którą mamy do czynienia obecnie.  A tych jest coraz więcej. W wielu miejscach zamarło życie społeczne, ludzie przestali się ze sobą spotykać, nie współpracują. Jeśli masz pomysł na działanie dołącz do Podkarpackie FIO Lokalnie pod linkiem https://www.facebook.com/pfiolokalnie/ oraz w grupie liderów  www.facebook.com/groups/588613688515585/     

 

Wnioski należy składać poprzez generator WITKAC dostępny na stronie: www.podkarpackieFIOlokalnie.pl

 

FIO

RL/MS

Lista aktualności