Klasyfikacja klubów badmintonowych w Polsce za 2020 rok

16-02-2021

ABRM Warszawa zdobył najwięcej punktów spośród wszystkich klubów badmintona biorących udział w corocznej klasyfikacji Instytutu Sportu. Drugie miejsce zajął klub UKS Unia Bieruń, natomiast podium zamyka SKB Suwałki. W systemie klasyfikacji sportowej uwzględnione zostały 92 kluby badmintona z całej Polski, których zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: młodzik, junior  młodszy, junior i młodzieżowiec.

Na dobrym piętnastym miejscu sklasyfikowany został Miejski Klub Sportowy "Stal" Nowa DębaKlub z Nowej Dęby okazał się najwyżej sklasyfikowanym klubem badmintonowym z Podkarpacia w 2020 roku.

We współzawodnictwie miast na dobrym siedemnastym miejscu sklasyfikowana została Nowa Dęba, wśród 74 miast z całej Polski. Miasto Nowa Dęba okazało się najwyżej sklasyfikowanym badmintonowym miastem z Podkarpacia w 2020 roku.