Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Badminton

10-03-2022

W miejscowości Żyraków k/ Dębicy w województwie podkarpackim rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie "Orbitek Cup". Rewelacyjnie w tym turnieju spisał się młody utalentowany badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik. W grze pojedynczej młodzików Krystian po znakomitej grze, a szczególnie w pojedynku finałowym wywalczył pierwsze miejsce, pokonując Kacpra Drymajło ( SSKS Badminton Przemyśl) 2:1 (21-13;18-21;21-15). W grze podwójnej młodzików pierwsze miejsce po koncertowej grze wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Warto nadmienić, że najlepszy podkarpacki debel w tej kategorii nie stracił w całym turnieju nawet jednego seta! 

Dzięki dwóm pierwszym miejscom w singlu i deblu, Krystian okazał się najlepszym zawodnikiem tego turnieju w kategorii młodzików. 

Wielkie gratulacje dla młodego badmintonisty.

 

W stolicy Polski w Warszawie rozegrany został Drugi Rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w grach pojedynczych mężczyzn i kobiet. Rewelacyjnie w tych mistrzostwach spisał się najlepszy aktualnie badmintonista Stali Nowa Dęba, na co dzień student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Tymoteusz Malik. Tymek po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn, tracąc w całym turnieju tylko jednego seta. W pojedynku finałowym stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał po trzy setowym, trwającym ponad godzinę pojedynku Michała Matysiaka (Vistula Warszawa) 2:1 (17:21;21:12;21:16). To kolejny spektakularny sukces tego badmintonisty w Jego dotychczasowej bogatej w sukcesy karierze sportowej.

Serdecznie gratulujemy.

 

W województwie małopolskim w Tarnowie rozegrany został kolejny w tym sezonie, a trzeci w 2022 roku turniej badmintona „Małopolska Open”. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych i o różnym stopniu badmintonowego zaawansowania. Na starcie stanęło wiele zawodniczek i zawodników z Polski południowej, wschodniej i zachodniej. W tym licznym gronie znalazła się również czteroosobowa grupa badmintonistów z Nowej Dęby, mieszanka: młodości, rutyny i amatorów. Zawodnicy z Nowej Dęby spisali się bardzo dobrze, plasując się w czołówce poszczególnych kategorii wiekowych, w których startowali. W grze pojedynczej mężczyzn rozegranej w formule „Amator średnio zaawansowany” na dziesiątym miejscu uplasował się Sławomir Wąsik.

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej „Open + 45 lat” trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Szczur (Nowa Dęba).

W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej „Open” na szóstym miejscu uplasował się Adrian kowal (Nowa Dęba).

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Amator” po bardzo dobrej grze pierwsze miejsce wywalczył debel weteranów: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Tadeusz Szczur (Nowa Dęba).

W grze podwójnej mężczyzn rozegranej w formule „Open” po bardzo dobrej grze drugie miejsce wywalczył debel kombinowany: Adrian Kowal (Nowa Dęba) / Adrian Dziki (Gorlice), a trzecie miejsce wywalczył drugi debel kombinowany: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Kamil Płoch (Widełka).

Był to kolejny bardzo dobry występ badmintonistów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach. Gratulacje dla całej czwórki.

 

 

MKS STAL

IR/MS

 

Lista aktualności