Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Zgłoś inicjatywę w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości

04-10-2013

Czas
Od : poniedziałek, 18.11.2013 - 13:00
Do : niedziela, 24.11.2013 - 23:00

 

   Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów! Globalna burza mózgów, której celem jest opracowanie projektów, ponadnarodowe podzielenie się owymi, a następnie ich realizacja. W konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego.

 

   Za słowem przedsiębiorczość kryje się całe spektrum postaw i cech charakteru. Promujmy je zarówno lokalnie jak i globalnie!
   Celem Global Entrepreneurship Week jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.
Aby wytworzyć takie przyjazne środowisko, w każdym kraju konieczne jest współdziałanie systemu edukacji, instytucji rządowych, organizacji pozarządowych, mediów i biznesu. Nikt w pojedynkę i w izolacji nie jest w stanie sprostać wyzwaniu o takiej skali i poziomie ambicji.
   Global Entrepreneurship Week połączy inicjatywy ogromnej liczby krajów, dzięki czemu powstanie globalne środowisko sprzyjające przedsiębiorczości młodych. To także okazja, by kreatywni młodzi ludzie z różnych krajów nawiązali kontakty i spróbowali swoich sił w przedsięwzięciach, które przekraczają granice jednego kraju.
   Do tej pory inicjatywa ta była realizowana w USA i Wielkiej Brytanii. „W naszym kraju Tydzień Przedsiębiorczości był ogromnym sukcesem.

 

   Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. W Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaangażowanych jest aż 88 państw z całego świata.

 

    Dostęp do udziału i tworzenia inicjatyw promujących przedsiębiorczość jest łatwy. Każdy może zostać partnerem i zorganizować wydarzenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wystarczy tylko zarejestrować swój pomysł na tej stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl Możliwości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są nieograniczone: szkolenia i wykłady z zakresu przedsiębiorczości, konferencje i spotkania z przedsiębiorcami, wystawy, przedstawienia i happeningi.

 

   Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości młodzież, szkoły, firmy oraz instytucje.
   Przedsięwzięcia organizowane w ramach ŚTP wzmacniającą praktyczną stronę edukacji ekonomicznej, pozwalają przyjrzeć się działalności firm z bliska i zrozumieć, na czym polega istota biznesu. Dla przedsiębiorców są znakomitą okazją do zbudowania pozytywnego wizerunku wśród młodzieży oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym.

 

Forum łodych Lewiatan

RL/MS
 

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*