Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Inwestują w Nowej Dębie. Będą miejsca pracy!

22-07-2014
Na potrzeby hali inwestor...

Dobre wiadomości - Unidez, Marma Polskie Folie i Polpharma, poszerzają działalność i planują zwiększyć liczbę miejsca pracy.

 

Firma Marma Polskie Folie mająca swój oddział w strefie ekonomicznej w Nowej Dębie rozpoczęła budowę hali produkcyjno–magazynowej. W hali będą prowadzone między innymi badania nad nowymi technologiami przy produkcji folii dachowych. Ale to nie jedyna spółka, jaka w najbliższym czasie planuje w Nowej Dębie rozwój, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia. Marma Polskie Folie ruszyła z nową inwestycję polegającą na utworzeniu Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Tworzyw Sztucznych dla Polski Wschodniej. Powstanie linia technologiczna, która będzie służyła do badań i rozwoju przerobu różnych tworzyw sztucznych, także pochodzących z recyklingu. Powstałe w ten sposób kompozyty znajdą zastosowanie w przemyśle budowlanym, ogrodniczym, opakowaniowym oraz meblarskim. W ramach projektu, obok laboratorium badawczego powstanie także magazyn wysokiego składowania z regałami przesuwnymi oraz z pełną infrastrukturą drogową.

 

BUDUJCIE I ZATRUDNIAJCIE

Nowodębski samorząd przyznaje, że inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju Grupy Marma Polskie Folie, a także będzie miała duże przełożenie na rozwój ekonomiczny i gospodarczy gminy i regionu. Na potrzeby hali inwestor wyciął około hektar lasu. – Marma pokazała, że lasy w Nowej Dębie nie stanowią przeszkody dla rozwoju – mówi Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby. – To tylko kwestia pewnych działań administracyjnych i opłat. Z myślą o rozwoju spółki, poprawiliśmy drogę i dojazd do hali.

Obecnie Marma Polskie Folie zatrudnia około 30 osób. Rozwój spółki to kolejne miejsca pracy. W planach jest zatrudnienie od kilkunastu do 20 osób.

 

INWESTUJĄ I BUDUJĄ

Marma Polskie Folie, to nie jedyna spółka działająca na terenie nowodębskiej podstrefy ekonomicznej, która planuje rozwój, a co za tym idzie rozbudowę. – Kolejną spółką, która uzyskała pozwolenie na działanie w strefie jest Unidez, który inwestuje w park maszynowo-sprzętowy – dodaje burmistrz Ordon. –  To zezwolenie jest gwarancją zatrudnienia dla osób, które tam dziś pracują, bo takie są wymogi strefowe. Zatrudnienie ma być zachowane na czas trwania zezwolenia, które w tym przypadku sięga roku 2026. Jest to także doping dla przedsiębiorcy.

Rozwój planują również Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. W nowodębski oddział Polphramy, władze spółki planują zainwestować od 50 do 80 milionów złotych. – To ogromna kwota, niewiele mniejsza od budowy tego zakładu przed 12 laty – przypomina Wiesław Ordon. - Pieniądze zostaną zainwestowane w park maszynowy i nowoczesne technologie. Cieszymy się, że Polpharma angażuje w Nową Dębę tak znaczące pieniądze. To także jest gwarancją zatrudnienia pracujących tam 160 osób. Wiem, że planowane są tam kolejne przyjęcia.

 

   Kolejnych kilkanaście miejsc pracy zamierzają stworzyć dwie firmy, działające w Nowej Dębie, poza strefą ekonomiczną, które w ostatnim czasie uzyskały decyzje o warunkach zabudowy na hale produkcyjne.

 

 

Klaudia TAJS
tajs@echodnia.eu

 

Lista aktualności