Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Rozpoczyna się drugi etap budowy hali sportowej przy SP 2

05-11-2014

5 listopada została podpisana umowa na realizację II etapu budowy Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie z Firmą Budowlaną „LISBUD” z Mielca.

 

     Budynek sali zostanie wybudowany w technologi tradycyjnej i wyposażony będzie we wszystkie instalacje potrzebne do jego funkcjonowania. Budynek podzielony będzie na dwie części: salę gimnastyczną i zaplecze socjalno – techniczne oddzielone od sali gimnastycznej. Wszelkie pomieszczenia będą dostępne z korytarza głównego stanowiącego ciąg komunikacyjny w budynku. Sala sportowa pomieśc boisko do gry w koszykówkę (28,0 x 15,0 m) oraz do siatkówki (18,0 x 9,0 m). Może także służyć do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych oraz organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkoleniowych wymagającej dużej powierzchni użytkowej. Sala będzie doświetlona poprzez okna na elewacji wschodniej i zachodniej. 

 

     Budynek posiadać będzie jedną kondygnację nadziemną zarówno w części sportowej jak i socjalnej. Budynek w większości swojej powierzchni użytkowej zajęty będzie przez funkcję hali sportowej i zaplecza technicznego tj. pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, sanitariaty ogólno-dostępne, szatnia i umywalnia dla osób niepełnosprawnych, cztery szatnie z zapleczem sanitarnym.

 

     Sala wykorzystywana będzie do organizacji imprez sportowych we współpracy z Podkarpackim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Rzeszowie zgodnie z kalendarzem imprez opracowanym przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego oraz jego wojewódzkie komórki organizacyjne. Imprezy sportowe z tym związane to Igrzyska Młodzieży Szkolnej szczebla gminnego, powiatowego, rejonowego, wojewódzkiego, regionalne, makroregionalne i ogółnopolskie. W związku z działalnością na terenie miasta Nowa Dęba stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu hala będzie wykorzystywana także do organizacji imprez sportowych we współpracy z Wojewódzkimi Związkami Sportowymi w dyscyplinach sportowych w obszarze których działają nowodębskie stowarzyszenia. W szczególności przy współpracy Klubu Piłki Siatkowej z Podkarpackim Wojewódzkim Związkiem Piłki Siatkowej organizowane będą zawody rejonowe, wojewódzkie, regionalne, makroregionalne i ogólnopolskie w minisiatkówce - cykl Kinder+Sport Puchar Polski dziewcząt i chłopców oraz w piłce siatkowej młodziczek, młodzików, kadetek, kadetów, juniorek i juniorów. Stowarzyszenie Garda: zawody ogólnopolskie w boksie - grupy młodzieżowe a w przyszłości seniorskie.  

 

     Hala po zakończeniu prac przewidzianych na 26 lutego 2016 r ma być oddana „pod klucz” czyli z pełnym wyposażeniem sportowym.

    

     Przy podpisaniu umowy był obecny Jacek Szpunar, radny V kadencji samorządu, inicjator budowy hali oraz konsultant przy tworzeniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zakresie wyposażenia hali w sprzęt sportowy oraz wykonania podłogi sportowej.

 

 UMiG/RL

Lista aktualności