Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Nagroda "Investment of the Year" dla Pilkington Automotive Poland

06-12-2016
źródło: Warsaw Business...

    Zainicjowaną przez Warsaw Business Journal Group, prestiżową nagrodę przyznano firmie Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. za zrealizowaną inwestycję - Zakład Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.

 

   29 listopada, w Sali Notowań budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie miała miejsce konferencja z okazji publikacji ósmej edycji rocznika "Investing in Poland". Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość wręczenia statuetek "Investment of the Year", którą przyznano w trzech kategoriach, odpowiadających wielkości inwestycji. Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., należący do NSG Group producent szyb samochodowych, został laureatem tego wyróżnienia w kategorii inwestycja roku średniego rozmiaru za Zakład Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie.

    Organizatorem dorocznego raportu i konferencji "Investing in Poland" oraz inicjatorem nagrody jest Warsaw Business Journal Group.

 

    Nowoczesny zakład produkcji szyb samochodowych

   Fabryka w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland. Powstają w niej szyby przeznaczone dla czołowych światowych marek samochodów osobowych i ciężarowych. Wśród oferowanych produktów są m.in. szyby z powłoką hydrofobową, antyrefleksyjną czy też szyby ograniczające hałas.

    Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

   „Wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty dla rynku samochodowego powoduje nasz ciągły rozwój. Dzięki nowej inwestycji firma Pilkington Automotive Poland podwyższyła swoje moce produkcyjne. Poszerzyliśmy też gamę naszych produktów oraz stworzyliśmy nowe miejsca pracy dla regionu. Zakończone przedsięwzięcie jest jednym z najistotniejszych wydarzeń sektora motoryzacyjnego w Polsce i kluczowym czynnikiem dalszego rozwoju gospodarczego południowo-wschodniej części naszego kraju” – powiedział w czasie uroczystości wręczenia nagród Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

    Budowa fabryki w Chmielowie to jedna z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat. W jej wyniku zatrudnienie znalazło ponad 1100 osób, a około 300 dodatkowych miejsc pracy utworzono w obszarze firm współpracujących. Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki".

Zakład produkcji szyb samochodowych w Chmielowie to nowoczesny budynek, w którym zastosowano innowacyjne systemy technologiczne oraz rozwiązania wspierające ekologię, takie jak system zamkniętego obiegu wody, a także baterie słoneczne.

 

   Prestiżowe wyróżnienie

   Nagroda "Investment of the Year" została w tym roku przyznana po raz piąty. Przy wyborze firm, które zostały nagrodzone tym tytułem, brane są pod uwagę kwota inwestycji i jej wielkość, liczba stworzonych miejsc pracy, wpływ na PKB i środowisko lokalne. Przyznane statuetki mają na celu wskazanie inwestorów, którzy prowadzą odpowiedzialny i wieloletni biznes w Polsce, a także przyczyniają się do kreowania wizerunku naszego kraju, jako atrakcyjnego miejsca dla najbardziej zaawansowanych inwestycji. Uroczystość wręczania nagród była uwiecznieniem całodziennego wydarzenia pełnego dyskusji i debat, w trakcie których przedstawiciele największych inwestorów, firm doradczych oraz instytucji wymieniali poglądy na temat wyzwań stojących przed organizacjami inwestującymi w Polsce.

  Firma Pilkington Automotive Poland już po raz kolejny została doceniona za swój wkład w tworzenie nowoczesnej, polskiej gospodarki. Wcześniej za Zakład Produkcji Szyb Samochodowych w Chmielowie otrzymała m.in takie nagrody i wyróżnienia, jak Filar Polskiej Gospodarki, Nagroda Polskiej Izby Motoryzacyjnej, Złota Moto Idea (Top Investment), Srebrna Moto Idea (Leader of the Future) czy Przemysłowa Inwestycja Roku serwisu Tereny Inwestycyjne Info.

 

 

    Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 28 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2016 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,8 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 36% zrealizowano w Europie, 32% w Azji, 32% w Ameryce Północnej i Południowej.

 

   Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.pilkington.pl

 

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Adam Korpalski, Konsultant ds. PR, tel.: 22 216 99 12, e–mail: adam.korpalski@klaxon.pl

 

Anna Stępień, Specjalista ds. Komunikacji Wewnętrznej, Dział Komunikacji Wewnętrznej NSG Group w Polsce, tel.: 48 15 832 61 60, e-mail:

 

RL/MS

Lista aktualności