Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Wolontariusze z Polpharmy

07-12-2017

 

    Program Wolontariatu Pracowniczego Grupy Polpharma zainaugurowany został w 2013 roku. W każdej edycji wyłanianych jest 20 najciekawszych projektów. Celem Konkursu jest zaoferowanie wszystkim pracownikom spółek z Grupy Polpharma w Polsce możliwości podjęcia działań wolontariackich  w swojej społeczności lokalnej, budowanie zaangażowania pracowników oraz ich integracja. Zadaniem pracownika chcącego przyłączyć się do programu jest zebranie grupy wolontariuszy, znalezienie organizacji/ośrodka, któremu można pomóc oraz zorganizowanie akcji wolontariackiej. Projekty mogą być realizowane w następujących obszarach: zdrowie i profilaktyka zdrowotna, poprawa jakości życia, edukacja i wyrównanie szans społecznych, pomoc humanitarna, rozwój lokalny oraz ekologia.

   Do tej pory zrealizowano 100 projektów, przy których pracowało ponad 500 wolontariuszy, którzy łącznie przeznaczyli na nie blisko 10 000 godzin.

  W tegorocznej edycji programu wolontariatu pracowniczego wolontariusze z ZF Polpharma w Nowej Dębie zgłosili dwa projekty i oba znalazły się w gronie zwycięskich wniosków. Pierwszy z nich to wyjazd do Siedliska Janczar w Pstrągowej dla dzieci i młodzieży z Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych. Były warsztaty wypieku chleba, przejażdżki konne oraz bryczkami, były gry, zabawy i coś dla ciała, czyli wspólny grill.

   Celem drugiego projektu wolontariackiego był remont siedziby Nowodębskiego Koła Diabetyków. Ta akcja od samego początku była dla wszystkich zaangażowanych ogromnym wyzwaniem. Plan był ambitny. Rozpoczęcie prac poprzedzone było spotkaniem z przedstawicielami Koła i określenie najpilniejszych potrzeb. Okazało się, że pomieszczenia siedziby diabetyków wymagają gruntownego remontu. W rezultacie realizacji projektu zdecydowanie podniósł się standard codziennych warunków do prowadzenia statutowej działalności członków Koła. Dwa, kilkudziesięciometrowe pomieszczenia wraz z aneksem kuchennym zyskały nowy wygląd. Nie przypominają już dotychczasowych pomieszczeń piwnicznych, lecz przytulne, domowe pokoje. Zagrzybione wcześniej ściany zyskały świeżość i piękny kolor, który rozświetlił pomieszczenia. Nieestetyczną podłogę z licznymi ubytkami pokryła nowa, wytrzymała wykładzina pcv, która nie tylko w zdecydowany sposób zmieniła estetykę siedziby, ale też pozwoli na łatwe utrzymanie jej w czystości. Nowe umeblowanie oraz aneks kuchenny zachęca do organizowania szkoleń, czy też spotkań, mających na celu propagowanie zasad zdrowego trybu życia.

   Pomimo wielu przeciwności nasi wolontariusze poradzili sobie znakomicie. A efekt? Przeszczęśliwi członkowie Koła, którym dzięki Polpharmie, wolontariuszom i innym darczyńcom, znacznie poprawił się standard bieżącej działalności.

30 października 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, w tym burmistrza Nowej Dęby. Wszyscy zgormadzeni byli pod wrażeniem tego, co udało się osiągnąć naszym wolontariuszom.

 

ZFP

RL/MS

Lista aktualności