Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Rozwój MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

02-10-2019

 

Rozwój MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - zapoznaj się z dokumentacją i skorzystaj

 

Od 28 października br. do 17 stycznia 2020 r. będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w trybie konkursowym, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 – Numer RPPK.01.04.01-IZ.00-18-007/19 Działanie 1.4 Wsparcie MŚP Poddziałanie 1.4.1 Dotacje bezpośrednie Typ projektu: Rozwój MŚP.

Na co można otrzymać dofinansowanie?
Wsparcie obejmowało będzie projekty mające na celu rozwój MŚP poprzez inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług.
 
Kto może składać wnioski o dofinansowanie?
Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie w ramach Działania 1.4 Wsparcie MŚP, Poddziałanie 1.4.1 Dotacje bezpośrednie, Typ projektu: Rozwój MŚP są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa spełniające wymogi określone w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz Regulaminie konkursu, w tym m.in. prowadzące działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły na terenie województwa podkarpackiego przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie i uzyskujące przychody z ww. działalności.
 
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów wraz z metodologią ich obliczania zamieszczono w Załączniku nr 3a do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz w załączniku nr 6 do Regulaminu konkursu.
 
Finanse
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania:
 
Maksymalny dopuszczalny procentowy poziom dofinansowania projektu wynosi:
 
       1) dla mikro i małego przedsiębiorstwa – 70% wydatków kwalifikowanych,
 
       2) dla średniego przedsiębiorstwa – 60% wydatków kwalifikowanych.
 
Maksymalna i minimalna wartość wydatków kwalifikowanych
 
1) dla projektów, w których przewiduje się wprowadzenie nowego lub ulepszonego produktu/usługi:
 
minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu: 300 000 PLN,
maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu: 4 000 000 PLN,
2) dla projektów, w których przewiduje się wprowadzenie nowego lub ulepszonego produktu/usługi, będącego wynikiem prowadzonych prac B+R:
 
minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projekt: 300 000 PLN,
maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu: 10 000 000 PLN.
Kwota przeznaczona na konkurs
 
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu – 85 000 000 PLN.
 
Z dokumentacją konkursową można się zapoznać na stronie RPO WP:

 

 

2. Wsparcie dla przedsiębiorców Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł (STEP)

 

Jeśli chcesz sprawdzić swój pomysł na projekt oraz to, czy masz szansę uzyskać na niego dofinansowanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój - Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje nowe narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców – Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP) – I ścieżka Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt.

 

STEP to przede wszystkim bezpłatna i kompleksowa informacja. Nasi eksperci podpowiedzą Ci:

• Jak napisać dobry projekt

• Gdzie wnioskować o środki

• Jak czytać kryteria konkursowe

• Jak przełożyć pomysł na wniosek o dofinansowanie

• Jak dopracować projekt w kontekście kryteriów konkursowych.

W ramach instrumentu otrzymasz bezpłatną analizę swojego pomysłu na projekt, wykonaną przez Eksperta z doświadczeniem w ocenie projektów.

Jak skorzystać ze wsparcia z instrumentu STEP?

To bardzo proste:

- wejdź na stronę internetową www.poir.gov.pl/step,

- wypełnij i wyślij formularz do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Konsultanci sprawdzą, czy pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój lub wskażą inne źródła jego sfinansowania.

- jeśli pomysł wpisuje się w POIR, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju skontaktuje Cię z ekspertem branżowym lub ekspertem z zakresu analizy finansowej. Wspólnie z Tobą przygotuje on analizę mocnych i słabych stron Twojego pomysłu - pod kątem kryteriów konkursowych PO IR oraz podpowie Ci jak ubiegać się o dofinansowanie.

 

3  Baza Usług Rozwojowych (BUR) - szkolenia dla osób fizycznych, przedsiębiorców oraz ich pracowników

Baza Usług Rozwojowych to internetowa baza zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych usług, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje. Administratorem portalu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

 
 
RL/MS
Lista aktualności