Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Światowy Dzień Orientacji Sportowej - Nowa Dęba

Data wydarzenia: 2019-05-16 10:00
Miejsce: Nowa Dęba - Plac majora Gryczmana
Organizator: Gmina Nowa Dęba, Klub InO.Maniak
Kontakt: promocja@nowadeba.pl , tel. 15 846 26 71 w.303
Udział: Bezpłatny

W czwartek 16 maja w ramach Światowego Dnia Orienteeringu odbędzie się po raz kolejny ogólnopolska akcja „Cała Polska biega z mapą”. Do akcji w tym roku przystąpiła ponownie także Nowa Dęba.


Wokół placu majora Jana Gryczmana zostanie rozstawiona krótka, prosta trasa do biegu na orientację. W godzinach od 10 do 14 wszyscy chętni będą mieli szansę spróbować swoich sił w szukaniu punktów z mapą w ręku. Podczas akcji propagowana będzie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która jednocześnie wymaga wysiłku intelektualnego. 

Akcja ma na celu popularyzację biegu na orientację głównie wśród dzieci i młodzieży. Aktywne uczestnictwo uczniów, którzy wezmą udział w biegu dodatkowo podkreśli powszechność biegu na orientację. Akcję wspiera Polski Związek Orientacji Sportowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej przebieg można śledzić na stronie internetowej Światowego Dnia Orienteeringu: www.worldorienteeringday.com 
     W tym roku dzięki współpracy z Podkarpackim Okręgowym  Związkiem Orientacji Sportowej podczas biegu w Nowej Dębie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu SportIdent.
     Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona.

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń