Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Trzeci koncert 6. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

Data wydarzenia: 2019-06-19 18:30
Miejsce: .
Organizator: .
Kontakt: .
Udział: Bezpłatny

 

Szósta edycja Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”  odbywa się od końca maja do połowy września w 2019 roku i obejmuje cykl siedmiu koncertów, w tym: dwa kameralne-taneczne, kameralno-organowy, organowy, dwa kameralne oraz oratoryjno-symfoniczny. Pierwszy z koncertów to koncert edukacyjny, przeznaczony specjalnie dla dzieci. Koncerty odbywają się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie oraz kościołach na terenie Gminy Nowa Dęba: Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, w Chmielowie, w Cyganach i w Tarnowskiej Woli. Udział w każdym z koncertów tradycyjnie jest bezpłatny. Koncerty w tegorocznej edycji Festiwalu wykonują artyści z Polski oraz z Ukrainy, ponadto w ramach tegorocznej edycji odbędzie się polskie prawykonanie utworu oraz debiut artystyczny artysty młodego pokolenia.

 

Więcej o festiwalu tutaj.

 

koncert kameralno-organowy

19 czerwca, środa, godz. 18:30

Kościół Parafialny w Chmielowie

 

W programie:

„Koncert na śpiewającą piłę, fletnię pana i organy”

  • J.G.Walther – Wariacje chorałowe „Meinen Jesum laß ich nicht” (organy)
  • J.S.Bach/Ch.M.Gounod – „Ave Maria” (piła solo, organy)
  • J.S.Bach – Preludium chorałowe „Liebster Jesu, wir sind hier” (BWV 731, organy)
  • G.Caccini – „Ave Maria” (piła solo, organy)
  • M.Brosig – Andante op. 49 nr 4 (organy)
  • F.Schubert – „Ave Maria” (fletnia Pana, organy)
  • Polularne melodie w opracowaniu na fletnię Pana i organy: „Neapolitańka piosenka”, „Hora”, „Samotny pasterz”, „Greensleeves”, „Kijów”
  • T.Salome – Cantilene (organy)
  • A.Joys – „Jesienny sen” (piła solo, organy)
  • F.Schubert – Serenada (piła solo, organy)
  • B.Okudżawa – „Modlitwa” (gitara, śpiew)
  • E.Grosjean – Marsz (organy)

 

Wykonawcy:

Valeryi Filipov – śpiewająca piła, fletnia Pana, gitara
Urodził się w 1962 r. w Kijowie. Z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne w klasie gitary a następnie w roku 1986 Kijowskie Konserwatorium im. P. Czajkowskiego uzyskując dyplom w trzech specjalnościach – wykonawca koncertowy, dyrygent, nauczyciel gry na gitarze klasycznej. Koncertował w swojej ojczyźnie Ukrainie a także w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Dani i na Litwie. W 2004 r. został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Gry Na Instrumentach Unikatowych w Starogardzie Gdańskim. Jest wykonawcą klasyczynych utworów Sora, Giulianiego, Tarrego, Albeniza i Villi-Lobosa oraz autorem licznych oryginalnych gitarowych opracowań wykonywanych przez siebie utworów. Do wydania przygotował gitarowe aranżacje z różnych dziedzin muzyki, począwszy od Mozarta, Bethovena poprzez muzykę folkloru różnych krajów a także kolędy polskie i niemieckie na standardach jazzowych i melodiach „The Beatles” kończąc. Prócz tego komponuje również własne utwory. Jest multiinstrumentalistą proponując interesujący i urozmaicony program obejmujący utwory wykonywane także na harmonijce ustnej, fletni Pana. Jest jednym z nielicznych artystów na świecie grających na pile śpiewającej (musical saw).

Dariusz Hajdukiewicz – organy
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie – Filia w Białymstoku. W latach 2002-2004 zrealizował Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych mistrzowskich kursach interpretacji. Specjalizuje się w problematyce interpretacyjnej twórczości Dietricha Buxtehudego i kompozytorów XVII-wiecznej północnoniemieckiej szkoły organowej oraz w realizacji basso continuo, akompaniamentu do chorału gregoriańskiego oraz oprawy muzycznej Mszy św. rytu trydenckiego. Posiada wyjątkową umiejętność perfekcyjnej gry a vista. Od 25 lat koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator w Polsce, Niemczech, Danii, na Wyspach Alandzkich, Białorusi, Litwie oraz w Rosji. Wielokrotnie nagrywał dla Polskiego Radia Białystok i TVP Białystok. Jest twórcą i od 2005 roku dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wasilkowie, Międzynarodowych Wieczorów Muzycznych u Św. Alberta w Mońkach. Jest jurorem i kierownikiem artystycznym Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów im. Franciszka Karpińskiego w Białymstoku. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Instrumentów Historycznych Baroque Collegium Musicum i Zespołu Muzyki Dawnej Charbel Music Ensemble. Posiada jedyne w Polsce Truhenorgel – 3-głosowe mechaniczne organy skrzyniowe, wykonane przez Johannesa Kirchera z Heidelberg.

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń