Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Szósty koncert 6. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

Data wydarzenia: 2019-09-07 15:00
Miejsce: .
Organizator: .
Kontakt: .
Udział: Bezpłatny

 

Szósta edycja Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci”  odbywa się od końca maja do połowy września w 2019 roku i obejmuje cykl siedmiu koncertów, w tym: dwa kameralne-taneczne, kameralno-organowy, organowy, dwa kameralne oraz oratoryjno-symfoniczny. Pierwszy z koncertów to koncert edukacyjny, przeznaczony specjalnie dla dzieci. Koncerty odbywają się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie oraz kościołach na terenie Gminy Nowa Dęba: Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, w Chmielowie, w Cyganach i w Tarnowskiej Woli. Udział w każdym z koncertów tradycyjnie jest bezpłatny. Koncerty w tegorocznej edycji Festiwalu wykonują artyści z Polski oraz z Ukrainy, ponadto w ramach tegorocznej edycji odbędzie się polskie prawykonanie utworu oraz debiut artystyczny artysty młodego pokolenia.

 

Więcej o festiwalu tutaj.

 

koncert kameralny

7 września, sobota, godz. 15:00

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, s. widowiskowa

(Na ten koncert obowiązują bezpłatne rezerwacje miejsc dostępne w sekretariacie SOK lub pod nr tel. 15 846 2410)

 

W programie:

  • A.Vivaldi – Sinfonia C-dur RV 116
  • T.Albinoni – Sinfonia g-moll
  • J.S.Bach – Toccata i Fuga d-moll, BWV 565
  • A.Vivaldi – Cztery pory roku: Zima, op. 8 (część I)
  • F.Liszt – La Chasse (Polowanie)
  • A.Voytenko – Revelation
  • A.Vivaldi – Cztery pory roku: Lato, op. 8 (część III)
  • J.S.Bach  – Chorał „Nun komm, der Heiden Heiland”, BWV 659
  • J.S.Bach – Aria na strunie G
  • D.Buxtehude – Preludium g-moll, Bux WV 149
  • J.S.Bach – Andante
  • P.Planyavsky – Perpetuum mobile – polskie prawykonanie

 

Wykonawcy:

Vlayslav Zhovkhyi – akordeon
Akordeonista i kameralista, urodzony w Łucku na Ukrainie, obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie, w roku 2018/2019 w ramach programu Erasmus+ jest też studentem Sibelius Academy w Helsinkach pod kierunkiem Miki Väyrynena. Jego wirtuozeria i muzykalność była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach, zdobył pierwsze nagrody w kategoriach solowej oraz kameralnej  w m.in. Międzynarodowym Konkursie  ,,Nota Bene” (Sankt Petersburg, Rosja 2017),  Międzynarodowym Konkursie ,,Kaunas Sonorum” (Kowno, Litwa 2017),  27. International Competition „Premio della citta Lanciano – 2017” (Lanciano, Włochy 2017), a także w konkursach w Serbii, Białorusi i na Ukrainie. W roku 2016 współpracował jako muzyk sesyjny ze studio nagraniowym Audiocom Multimedia w Monachium, w sezonie 2016/2017 koncertował jako solista International Theater we Frankfurcie nad Menem. Był stypendystą programu ,,Nowe Imiona Ukrainy” oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Marcin Bała – debiut wykonawczy, organista, lat 18, artysta młodego pokolenia

Krakowski Zespół Kameralny – w składzie:
Katarzyna Mateja – skrzypce
Aleksandra Rymarowicz – skrzypce
Bogusława Jagielnicka-Hawryszków – altówka
Ewa Wojsław-Bober – wiolonczela
Paweł Królikowski  – kontrabas
Łukasz Mateja – bc
Założony został w 1994 r. przez Łukasza Mikołaja Mateję – kierownika artystycznego, absolwenta Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz, student Chicago Musical College w klasie organów David’a Schreder’a, Stypendysta Roosevelt University. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół gra szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji z XX. wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Niemczech, Libanie i na Słowacji.

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń