Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Akademia Zdrowia i Urody

Data wydarzenia: 2020-03-24
Miejsce: .
Organizator: .
Kontakt: .
Udział: Bezpłatny

Będziemy tu mówić i pisać o rzeczach ważnych, nowinkach dotyczących zdrowia i urody, co poczytać, co dietetycznego a jednocześnie pysznego ugotować. Te i inne porady od dzisiaj będą gościć na naszym portalu . Odwiedzaj nas codziennie.

 

Pierwszy „gorący" temat: Jak oswoić kwarantannę?

 

Wiemy, że już dużo napisano i powiedziano ale reasumując uwag kilka.

 

1. Dolegliwe w kwarantannie jest to, że takiej przymusowej izolacji podlegają osoby zdrowe. Warto jednak uświadomić sobie, by złagodzić jej trudności, że jest tymczasowa i najczęściej nie oznacza totalnej izolacji, zazwyczaj wciąż mamy dostęp do mediów, można komunikować się z otoczeniem.

 

2. Zatem jak będziemy znosić kwarantannę czy inne formy odizolowania czy też ograniczania aktywności, zależy przede wszystkim od tego, jakie znaczenie nadamy temu faktowi. Ograniczenia potraktujmy jak wyzwanie, by zrobić coś dobrego, jako spełnianie swojego obywatelskiego obowiązku, coś, co robimy dla innych. Chroniąc siebie, chronię innych.

 

3. Nie ulegajmy panice. Wszechobecność informacji o koronawirusie i o zagrożeniach jakie niesie, fakt, że ono jest bliskie i realne, będzie lęk wzmacniać, a wiele osób może być tym lękiem sparaliżowana. Zdaniem specjalistów nawet osoby, które dotychczas nie miały problemów psychicznych, będą odczuwały lęk - o pracę, sytuację materialną, zdrowie - to zbiorowe doświadczenie, nie unikniemy go. Ważne, by podjąć próbę, aby nie ulegać panice.

 

4. W sytuacji kryzysu psychicznego przez całą dobę można zadzwonić na bezpłatny telefon Itaki, pod którym dyżurują psychoterapeuci, psychologowie i psychiatrzy (tel. 800 70 2222). Każdy uzyska tam wsparcie.

 

5. Nie poddawaj się atmosferze strachu. Niepokój w obecnej sytuacji jest naturalną reakcją, ale ważne, by nami nie owładnął. Wspólne przeżywanie, także niepokoju, ma pozytywne strony pod warunkiem, że ma to wymiar wspierający, a nie wzmacniający lęk. Warto zwrócić uwagę, że to jest doświadczenie nas wszystkich i dobrze jest być w kontakcie z innymi: dzwonić do siebie nawzajem, pytać o zdrowie, interesować się problemami, pomagać je rozwiązywać, a zatem szukać dróg rozwiązania problemu, a nie nakręcać spirali wzajemnego lęku i strachu.

 

6. Mądrze korzystaj z mediów. Warto pamiętać, że w sieci rozprzestrzenia się mnóstwo nieprawdziwych informacji i nie przyjmować bezkrytycznie kolejnych sensacyjnych doniesień.

 

7. Zamieńmy lęk  na empatię. Otwórzmy się na innych ludzi, później będziesz mógł myśleć o sobie z poczuciem dumy, że w tych trudnych czasach sprostałem.

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń