Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Lasowiackie Świętowanie w Nowej Dębie

Data wydarzenia: 2020-08-15 17:00
Miejsce: .
Organizator: .
Kontakt: .
Udział: Bezpłatny

Burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba oraz dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zapraszają na LASOWIACKIE ŚWIĘTOWANIE, której odbędzie się 15 sierpnia od godz. 17:00 na placu przed Domem Kultury.

 

W programie:
- prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów obrzędowych;
- warsztaty garncarskie dla dzieci;
- koncert patriotyczny Orkiestry Dętej oraz Wokalistek;
- bezpłatna degustacja przysmaków regionalnych dla każdego;
- gwiazda wieczoru – KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ.

 

     W trakcie wydarzenia świętować będziemy również 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej.

Imprezie towarzyszy strefa zabaw dla dzieci na plantach i kramy.

     Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "Lasowiacy świętują lasowiackie tradycje", który SOK realizuje w Narodowym Centrum Kultury w programie "EtnoPolska 2020". Nasze zadanie ma przybliżyć mieszkańcom Gminy Nowa Dęba - położonej na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej i związanej z kulturą lasowiacką - oraz regionu północnego Podkarpacia zwyczajów i obrzędów lasowiackich, które na co dzień towarzyszyły przodkom wielu obecnych mieszkańców. Chcemy tym samym wskrzeszać odchodzącą w niepamięć wśród najmłodszych historię naszych ojców i dziadów - komentuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK i autor projektu.

     Prócz widowiska "Lasowiackie świętowanie" w projekcie odbywa się siedem cykli wykładów regionalnych o kulturze lasowiackiej dla wszystkich sześciu Kół Gospodyń Wiejskich z Sołectw Gminy Nowa Dęba oraz stowarzyszenia kultywującego tradycje ludowe na terenie najstarszej dzielnicy miasta Nowa Dęba. Przewidziany jest również wyjazd edukacyjny z członkami KGW do Muzeum etnograficznego w Krakowie.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2020".

 

REGULAMIN imprezy:

Organizator wyznaczy strefę koncertową dla widzów, której powierzchnia przewiduje obecność do 150 osób. W strefie koncertowej widzów obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu imprezy oraz utrzymywanie wymaganego dystansu społecznego lub zakrywanie ust i nosa. Ponadto osoby wchodzące do strefy koncertowej będą podawały swoje imię i numer telefonu na wypadek potrzeby kontaktu z nimi w związku z wprowadzonym stanem epidemii.

Ramowy "REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA i KORZYSTANIA Z OFERTY KULTURALNEJ Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie w warunkach stanu epidemii" można pobrać i zapoznać się z nim TUTAJ.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub ewentualnego odwołania imprezy z przyczyn niezależnych od siebie.


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń