Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Poniedziałek kulinarny w SOK

Data wydarzenia: 2017-03-20 16:00
Miejsce: sala kameralna SOK
Organizator: SOK
Kontakt: (15) 846 24 10
Udział: Bezpłatny

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie serdecznie zaprasza na szósty poniedziałek kulinarny, który odbędzie się 20 marca 2017 r. o godz. 16:00 w sali kameralnej SOK. „Bohaterem” wieczoru  będzie „solanka” – danie kuchni ukraińskiej. To zupa chłopska, ugotowana na mięsnym, rybnym bądź grzybowym rosole z dodatkiem aromatycznych przypraw ziołowych, z oliwkami i cytryną.  Jest sycąca i wyrazista w smaku. Przepis przekazany został przez mieszkańca Nowej Dęby, którego rodzina pochodzi z Kresów.

 

„Poniedziałki kulinarne” to cykl spotkań popularyzujących kuchnię Lasowiaków. W trakcie wydarzenia omawiane będą przygotowywane potrawy, przypomniane zostaną tradycje związane z nimi oraz ich historia. Uczestnicy zapoznają się z recepturą ich przygotowania krok po kroku, z naciskiem na najistotniejsze szczegóły by potrawa zachowała smak i aromat. Użyte zostaną takie same przepisy, jakich używały nasze babcie. A to wszystko z pokazem przygotowania potrawy – bohatera spotkania – na żywo.

 

Wykorzystane przepisy kulinarne pochodzą z książki „Kuchnia Lasowiacka” wydanej przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”, Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.

 

 Zapewniamy aromatyczną i serdeczną atmosferę!

 


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń