Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Kalendarz Wydarzeń

Cała Polska biega z mapą - Światowy Dzień Orientacji Sportowej

Data wydarzenia: 2017-05-24 11:00 - 2017-05-24 14:00
Miejsce: Nowa Dęba, plac mjr Gryczmana
Organizator: UMiG Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Polski Związek Orientacji Sportowej, MSiT
Kontakt: Mirosław Marek, tel. 15 846 26 71 w.303
Udział: Bezpłatny

W środę 24 maja w ramach Światowego Dnia Orienteeringu odbędzie się ogólnopolska akcja Cała Polska biega z mapą. Do akcji w tym roku przystąpi także Nowa Dęba.

Wokół placu majora Jana Gryczmana zostanie rozstawiona trasa do biegu na orientację. Wszyscy, którzy nigdy nie mieli do czynienia z biegiem na orientację, w godzinach od 11 do 14 będą mieli szansę spróbować swoich sił z mapą w ręku. Akcja ma na celu popularyzację biegu na orientację i pokazanie, szczególnie młodym ludziom, piękna tego sportu. Podczas akcji propagowana będzie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która jednocześnie wymaga wysiłku intelektualnego.

Akcja obejmie cały kraj, a jej głównymi punktami są centra miast. Będzie można spróbować swoich sił w orientacji z pomocą mapy na prostych, krótkich trasach. Aktywne uczestnictwo uczniów, którzy wezmą udział w akcji dodatkowo podkreśli powszechność biegu na orientację.

Akcja odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Jej przebieg można śledzić na stronie internetowej: biegajzmapa.pl oraz stronie Światowego Dnia Orienteeringu: worldorienteeringday.com


dodaj do mojego kalendarza google lista wydarzeń