Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

O wsparciu rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz pożyczek dla MŚP

10-08-2022

         10 sierpnia, o godzinie 12.00, w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), który w trakcie swojego wystąpienia informował o oferowanych instrumentach wsparcia finansowego dla przyszłych przedsiębiorców, którzy planują wkrótce założyć własną działalność gospodarczą.

 

        Spotkanie otworzył zastępca burmistrza Leszek Mirowski, który przywitał i przedstawił prelegenta z BGK. W trakcie wystąpienia połączonego z prezentacją multimedialną, przybyły przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego szczegółowo wyjaśniał zasady udzielania mikropożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Po zakończeniu pierwszej części wydarzenia, nadszedł czas na zadawanie pytań przez zgromadzonych uczestników, na które odpowiadali specjaliści z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Ta część przerodziła się w panel dyskusyjny, który posłużył bogatej merytorycznie i inspirującej wymianie poglądów oraz dzieleniu się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat lokalnego rynku pracy, a także sytuacji demograficznej całego regionu. Debatowano również o realiach pracownika w ujęciu województwa podkarpackiego i Polski.

 

         Dla tych, którzy w spotkaniu uczestniczyć nie mogli, nic straconego. Prelegenci zapowiedzieli bowiem podzielenie się materiałami informacyjnymi, a także wyrazili chęć kolejnych wizyt w Nowej Dębie w niedługiej perspektywie czasu.

MR/PG

 

Lista aktualności