Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Powstaną nowe place zabaw

06-04-2023

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie placów zabaw o charakterze edukacyjno-ekologicznym w Nowej Dębie (os. Dęba) i Alfredówce,  oraz rekreacyjnym w Tarnowskiej Woli, Jadachach i Cyganach. Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 pozyskanym poprzez współpracę w ramach Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania”.

 

Otwarta strefa aktywności w Alfredówce zlokalizowana zostanie na tej samej działce, na której stoi budynek OSP. Ta część terenu pozostawała dotychczas niezagospodarowana. W skład przyszłego placu zabaw wejdzie: zestaw sprawnościowy dla dzieci młodszych, huśtawka bocianie gniazdo, ścianka heksagon, ławka z oparciem, domek dla owadów i poidełko dla ptaków.

 

W Cyganach zadanie obejmuje budowę obiektów małej architektury na terenie w sąsiedztwie budynku szkoły oraz boiska sportowego i placu zabaw. W skład otwartej strefy aktywności wejdą: wioślarz, stepper/trenażer nóg, orbitrek, urządzenie wyciskanie siedząc/wyciąg górny, ławka z oparciem.

 

Obiekt rekreacyjny w Jadachach powstanie na terenie dotychczas niezagospodarowanym, pełniącym rolę terenu zielonego (za budynkiem szkoły). Znajdą się na nim: wioślarz, twister/wahadło, orbitrek, urządzenie wyciskanie siedząc/wyciąg górny, ławka z oparciem.

 

Plac zabaw w Tarnowskiej Woli ulokowany będzie na terenie w sąsiedztwie boiska sportowego oraz budynku gospodarczego szkoły podstawowej. Strefa wyposażona zostanie w: urządzenie street workout, twister+stepper, surfer+koła tai chi, krzesełko do ściągania+krzesełko do wyciskania oraz ławki ogrodowe

 

Piąta strefa aktywności powstaje na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Osiedlu Dęba. Projekt zakłada zamontowanie tam rowerka z ładowarką USB oraz czterech urządzeń zabawowych (zestaw sprawnościowy – heksagon, trampolina, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw zabawowy), a także wyposażenie terenu w cztery ławki z oparciem,, edukacyjną tablicę ekologiczną, dwa domki dla owadów oraz poidełko dla ptaków. Dodatkowe walory estetyczne zapewni zasadzenie w pobliżu 167 krzewów oraz trawnika.

 

Dodatkowo, wszystkie place zabaw wyposażone zostaną w odpowiednie tablice informacyjne oraz pojemniki na odpady. W przetargu jako wykonawca wyłoniony został Oferent PPE Poland sp. z o.o. ze Świętochłowic. Zamówienie wykonane zostanie za cenę niespełna 280 tysięcy zł brutto. Wysokość dofinansowania z LGD wyniosła 171 590 zł. Resztę stanowi wkład własny gminy.

 

MR/PG

Plac w Alfredówce Plac w Alfredówce Plac w Cyganach Plac w Cyganach Plac w Jadachach Plac w Jadachach Prace w Tarnowskiej Woli Prace w Tarnowskiej Woli Prace w Osiedlu Dęba Prace w Osiedlu Dęba
Lista aktualności