Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

O tym co w życiu ważne… Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem w Szkole Podstawowej w Tarnowskiej Woli

03-04-2024

W dniu 26 marca 2024 roku Szkoła Podstawowa w Tarnowskiej Woli gościła w swoich progach niezwykłą osobę, której na sercu leży dobro dzieci. Odwiedził nas wieloletni Rzecznik Praw Dziecka- dr Marek Michalak. Autor bestsellerowych powieści dla dzieci i o dzieciach, kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, pedagog specjalny, nauczyciel akademicki, dr nauk społecznych, a przede wszystkim niezwykle mądry człowiek, prywatnie ojciec dwójki dzieci: Julki i Miłosza, którzy są pierwowzorami głównych bohaterów Jego książek.


Pojawił się u nas, aby porozmawiać o tym, co w życiu każdego z nas, a szczególne w życiu najmłodszych jest najważniejsze. W swoich książkach „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc” oraz „Opowieści o prawach dziecka” zabiera nas w świat wartości. Pan Marek stara się stawiać na drodze czytelnika drogowskazy, nie tylko dla młodszych, ale dla każdego z nas. To właśnie wartości i prawa dziecka były tematem przewodnim spotkania.

 

Nasz Gość żywo zaangażował w dyskusję naszych uczniów, którzy bardzo otwarcie wyrażali swoje myśli i poglądy. Spotkanie zakończyło podpisywanie książek, każdy kto tylko chciał mógł poprosić o specjalną dedykację i autograf. Były Rzecznik Praw Dziecka wpisał się również do naszej kroniki szkolnej. Nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć i dyskusji w kuluarach z uczniami, jak i z nauczycielami na temat obowiązującego systemu edukacji, planowanych zmian i kroków jakie należałoby podjąć, aby zmienić ten system na lepszy.

 

To był dla nas ogromny zaszczyt gościć pana Marka w naszej szkole. Myślimy, że nasz Gość czuł się u nas również bardzo komfortowo, dał temu wyraz udostępniając zdjęcia ze spotkania w mediach społecznościowych. Padły pod naszym adresem bardzo miłe słowa; „Tarnowska Wola – magiczne miejsce” oraz „Ależ to było miłe spotkanie. Świetna rozmowa z fantastycznymi ludźmi…”.

 

Jako podziękowanie od naszej szkolnej społeczności, pan Marek Michalak otrzymał m.in. prace plastyczne naszych uczniów obrazujące prawa dziecka. Jego biblioteczka wzbogaciła się również o dwie książki, których z pewnością nie miał, jedną autorstwa naszego Patrona: „Z Dzikowa do Ziemi Świętej”, drugą był tomik poezji Zofii Tarnowskiej – Moss, wnuczki Patrona.

 

Raz jeszcze dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, do zobaczenia !!!

 

Szkoła Podstawowa w Tarnowskiej Woli

 

MR/PG

 

fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w... fot. Szkoła Podstawowa w...
Lista aktualności