Debiutującemu w naszej gminie, Nowodębskiemu Forum Biznesu dopisało wszystko: zarówno prelegenci-eksperci, różnorodność podejmowanych podczas spotkania tematów, ale przede wszystkim goście: liderzy różnych branż i przedsiębiorcy z najróżniejszych sektorów gospodarki z całego regionu!
Spotkanie odbyło się w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w miniony poniedziałek, 17 marca. O podniebienia uczestników zadbał partner wydarzenia: Agencja Rozwoju Przemysłu, w imieniu której pyszną kawę, herbatę, ale też przekąski serwowała niezawodna ekipa z Zamku w Baranowie Sandomierskim.
A uczestników nie zabrakło: niemal 60 reprezentantów firm działających w najróżniejszych branżach przybyło, by usłyszeć o nowinkach, zainspirować się, ale też wymienić się doświadczeniami, nawiązać cenne kontakty oraz omówić aktualne wyzwania i możliwości rozwoju swoich biznesów.
Nie zawiedli też prelegenci. „Gminne perspektywy i kierunki rozwoju” zreferował gospodarz, Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba. Norbert Mastalerz, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oddział w Tarnobrzegu przybliżył temat „Wsparcia nowych inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN (Polska Strefa Inwestycji)”. Nowodębianin Marek Skała z Instytutu Szkoleń Megalit zaprezentował „Metody i techniki motywowania i angażowania pracowników do większej efektywności w projektach i zadaniach”
Ryszard Jania, przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy omówił „Inicjatywy w ramach programu Sześcian Podkarpacko-Świętokrzyski dla firm”, a Grzegorz Buława - Autoryzowany Salon i Serwis Skody – "Korzyści floty pojazdów w przedsiębiorstwie: strategie i możliwości". Poza opowieściami o tym, jak samochody mogą wspierać efektywność biznesową, każdy z uczestników mógł przetestować kilka modeli Skody, które tego dnia zdobiły plac przed budynkiem SOK.
Ewelina Mysłek, wiceprezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu opowiedziała o „Narzędziach wsparcia przedsiębiorców, oferowanych przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego”. Z kolei Renata Tyniec z Siarka Tarnobrzeg Biznes Klub przybliżyła „Biznesowe spotkanie networkingowe: klucz do dobrych relacji między przedsiębiorcami”. Beata Janczak, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oddział w Lublinie przybliżyła „Instrumenty finansowe przygotowane przez ARP S.A - szansą na rozwój lokalnych przedsiębiorstw”. Natomiast Magdalena Wrońska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przedstawiła „Sukces w biznesie: AI w praktyce”, podpowiadając, jak sztuczna inteligencja może wesprzeć biznes w rozwoju.
Organizatorami spotkania były władze miasta i gminy Nowej Dęby, a partnerami: Agencja Rozwoju Przemysłu S,.A., Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, Autoryzowany Salon i Serwis Skody F. H. U. Edward Buława i Unidez Sp. z o.o.
UMiG