Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Pierwsze miejsce Nowej Dęby w „Złotej Setce Gmin Podkarpacia 2014"!

06-11-2014

Pierwsze miejsce zajęła Gmina Nowa Dęba w rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia 2014”, w kategorii gmin miejsko-wiejskich. To już drugi tak znaczący sukces w ciągu ostatnich trzech lat (I miejsce w 2012r.), co potwierdza dobry kierunek działań władz samorządowych, przyjęty przed kilku laty.

 

     Gmina również uplasowała się na bardzo wysokim, piątym miejscu, w ogólnej klasyfikacji tego rankingu, tuż za takimi tuzami jak Krosno, Rzeszów, Tarnobrzeg czy Stalowa Wola.

 

     Podsumowując ranking rektor WSZ Krzysztof Kaszuba podkreślił wysoką pozycję Nowej Dęby w pierwszej piątce oraz zwycięstwo wśród gmin miejsko-wiejskich. Natomiast redaktor naczelny Nowin Stanisław Sowa, wręczył burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi dwa okolicznościowe grawertony i dyplomy, za pierwsze i piąte miejsce.

 

     Gmina Nowa Dęba od kilku lat zajmuje dobre miejsca w rankingach. Tak jest w przypadku nie tylko rankingu Nowin, ale także Rzeczpospolitej czy też Wspólnoty.

 

     - Tegoroczny ranking potwierdza, że nasza Gmina znajduje się na dobrej drodze rozwoju. To efekt otwarcia się przed laty na przedsiębiorców, którzy tworząc miejsca pracy i zwiększając dochody budżetowe, pozwalają podejmować wiele inicjatyw służących poprawie jakości i warunków życia naszych mieszkańców – mówi z nutą satysfakcji burmistrz Wiesław Ordon. - Znalezienie się w gronie tak znaczących samorządów Podkarpacia jest dużym wyróżnieniem i jednocześnie motywacją do dalszych działań na rzecz naszych mieszkańców – dodaje burmistrz Ordon.

 

     Organizowany po raz siódmy przez Wyższą Szkołę Zarządzania oraz dziennik Nowiny ranking, jest obiektywną oceną aktywności podkarpackich gmin. Kryteriami, które wzięto do metodologii oceny były: dochody i wydatki ogółem w przeliczeniu na 1 mieszkańca; dochody własne i wydatki inwestycyjne; udział dochodów własnych w dochodach ogółem, a także udział dochodów inwestycyjnych w dochodach i wydatkach ogółem. Dwie kolejne kategorie to udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców oraz liczba podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców. Kapituła do metodologii włączyła także saldo dochodów i wydatków ogółem na 1 mieszkańca.

 

UMiG

Lista aktualności