Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Ćwiczenia „Strzelca”

15-03-2013

Jednostka Strzelecka 2043 Związku Strzeleckiego „Strzelec”, działającą przy Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, skupia młodzież szkół średnich interesującą się historią, tradycją, militariami, a także chętną do pracy nad sobą poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju szkoleniach.

W okresie ferii zimowych odbył się trzeci obóz szkoleniowy, który został zlokalizowany podobnie jak wcześniejszy z czerwca 2012, w okolicy Woli Raniżowskiej.
 

Piękna sceneria tamtejszych terenów, szczególnie w okresie zimowym, doskonale sprawdziła się jako miejsce szkolenia nowodębskich strzelców. Prowadzone zajęcia miały na celu dalsze doskonalenie podstawowych umiejętności taktycznych oraz nadal pracowano nad zgraniem strzelców w drużynach i wzajemnej komunikacji w pododdziale. Nie zabrakło zajęć z topografii i terenoznawstwa, szczególnie 12 - kilometrowy marsz na azymut prowadzony leśnymi bezdrożami, stanowił nie lada atrakcję. Część zajęć prowadzono  późno w nocy, co przy temperaturze poniżej zera sprawiło, że ten obóz  miał zupełnie inny charakter niż inne szkolenia organizowane do tej pory przez jednostkę. Okoliczni mieszkańcy zawsze przyjmują nas życzliwie i wspomagają, za co serdecznie dziękujemy.
W planie jest kolejne szkolenie na przełomie maja i czerwca.

 

                                                                                                      Bogumiła Kumięga

                                                                                                      Wojciech Stępień

 

SB/RL

 

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*