Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

MILITARIADA 2016 - zapowiedź

17-06-2016

MILITARIADA 2016 - ukłon dla 1050-letniej historii, pokazy wojskowe oraz koncerty gwiazd.

 

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie co roku zamienia się w poligon muzyczno-militarny. „Militariada 2016”, która odbędzie się w dniach 18-19 czerwca br. w Nowej Dębie już ósmy raz, niewątpliwie wpisała się w regionalny kalendarz ciekawych wydarzeń. W tym roku zapowiada się w gwiazdorskiej obsadzie – będziemy gościć KASIĘ POPOWSKĄDUDLEY TAFT Live in Europe oraz zespół FEEL! Zobaczymy też wczesnośredniowieczne widowisko historyczne o narodzinach Polski. Nowością będzie nowa lokalizacja imprezy - tuż za wjazdem na tereny rekreacyjno-parkowe "Nad zalewem" przy ul. Kościuszki.

 

Jak co roku, w sobotę i niedzielę od godz. 15:00, miłośnicy militariów będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. Zaplanowane atrakcje wojskowe to: zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego w wykonaniu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego w wykonaniu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, pokazy walk w wykonaniu 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej. W niedzielę Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej wybuduje na terenie Militariady obozowisko średniowieczne z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W ramach REKONSTRUKCJI HISTORYCZNO-MILITARNYCH OD GODZ. 16:00 (w nawiązaniu do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski) wykonane zostaną pokazy:przemarsz wojsk Księcia Mieszka z powitaniem przez Komesa Sandomierskiego, przemowy i chrzest Księcia Mieszka I i Księżny Dobrawy przez Biskupa Jordana, żywot Mieszka I – od władcy Polan do księcia Polski, potyczka Polan z Wieletami.

 

W tym roku koncerty muzyczne rozpoczną się praktycznie kilka minut po godzinie 15:00. Zaprosiliśmy zespoły muzyczne, prezentujące różne gatunki muzyki. W sobotnie popołudnie i wieczór na scenie wystąpią: A LITTLE MADNESSBLANT,RENOMAAUDIOTIES. W niedzielę posłuchamy koncertów: THE SABAŁA BACAŁAStudio Muzyki Rozrywkowej eMKaTHE TREPP. Koncerty spuentowane zostaną gwiazdorskimi wykonaniami w sobotę: KASI POPOWSKIEJ, a w niedzielę: DUDLEY’a TAFT’a w trakcie trasy Live in Europe oraz zespołu FEEL

 

Militariada wpisała się w kalendarz imprez Województwa Podkarpackiego. Kolejny raz uzyskała prestiżowy patronat Marszałka Województwa pana Władysława Ortyla a Województwo Podkarpackie jest oficjalnym Partnerem Militariady. Na stoisku promocyjnym będzie można otrzymać szereg informacji i pomocy turystycznych związanych z naszym pięknym i wyjątkowym regionem.

Wyjątkowe stoisko zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET. To firma, która swoją działalność zapoczątkowała przed II wojną światową w ramach planu COP jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie. Następnie dała podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie DEZAMET swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych.

 

Na imprezie zapraszamy do odwiedzenia stoisk z militariami, cateringu z różnorodnym menu, a także wesołego miasteczka. Swoich sił będzie można spróbować na strzelnicach. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, a żeby przekonać się o tym jak gorąca będzie atmosfera zapraszamy wszystkich na militarne święto Nowej Dęby 18 i 19 czerwca od godz. 15:00. 

 

W tym roku honorowy patronat nad Militariadą objęli:

Z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej – Dowódca  Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

 

Organizatorami tegorocznej edycji Militariady są: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

 

Dziękujemy wszystkim Sponsorom, dzięki którym impreza może mieć tak bogaty program.

 

 

 

Klikając obok można pobrać Regulamin Militariady 2016, który obowiązuje każdą osobę biorącą udział w imprezie bądź znajdującą się na jej terenie oraz plan terenu Militariady. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ew. zmian w programie.

 

Zapraszamy na profil Militariady w serwisie Facebook.

 

Partnerem Militariady 2016 jest:

SOK

 

RL/MM

Lista aktualności