Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Nowy przystanek kolejowy w Chmielowie

22-09-2016

Od 16 października pociągi będą zatrzymywać się na nowym przystanku w Chmielowie.


     Po przebudowaniu linii kolejowej 71 Rzeszów – Ocice pojawiły się oczekiwania mieszkańców Chmielowa, że przystanek kolejowy znajdzie się gdzieś w centrum wsi, a nie pod Ocicami, jak do tej pory. Burmistrz Wiesław Ordon wraz z samorządem wiejskim rozpoczął starania w PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji w Krakowie o budowę nowego przystanku, odpowiadając na oczekiwania wielu mieszkańców, którzy w petycji podpisanej przez 600 osób, wyrazili nadzieję na przyjazny dostęp do przewozów kolejowych.
Sposobność taka zaszła, gdy rozebrano nasypy po dawnej linii kolejowej Machów – Jeziórko. Pojawiała się lokalizacja, która była najbardziej korzystna dla mieszkańców – w dzielnicy Zagumnie, przy bitumicznej drodze gminnej. W tym roku rozpoczęły się prace przy budowie nowego przystanku kolejowego, o 100-metrowej długości peronu, wraz z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów.
     Prace zostały zakończone i obiekt został dopuszczony do użytkowania. W związku z tym, że od 16 października nastąpi korekta rozkładu jazdy na linii 71, burmistrz wystąpił do Przewozów Regionalnych w Rzeszowie i do Urzędu Marszałkowskiego o przyśpieszenia włączenia chmielowskiego przystanku do rozkładu jazdy, przed tradycyjną grudniową zmianą. Dzięki życzliwości wspomnianych instytucji mieszkańcy Chmielowa już od 16 października będą korzystać z nowego przystanku.

 

UMiG/RL

Lista aktualności