Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie

16-11-2018

Uroczysta akademia z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole 9 listopada 2018 r.

 

    Na obchody Święta Niepodległości przybyli zaproszeni goście:
- Jerzy Sudoł – członek Zarządu powiatu tarnobrzeskiego,
- Leszek Mirowski – zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba,
- Marek Zięba - radny powiatu tarnobrzeskiego,
- Dariusz Bździkot - kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Tarnobrzegu,
- emerytowani nauczyciele i pracownicy oświaty,
- Zespół Pieśni i Tańca "Dębianie" pod kierownictwem Marii Łącznej.
     Program artystyczny rozpoczął polonez oraz wzruszający utwór "Biały krzyż" we wspaniałym wykonaniu uczennicy klasy pierwszej Natalii Rębisz. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskania niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło odwołań do ważnych wydarzeń historycznych oraz refleksji dotyczących patriotyzmu i umiłowanie tego, co ojczyste. O godz. 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała 4-zwrotkowy hymn Polski. Piękno tradycji i kultury polskiej zaprezentowali "Dębianie", tańcząc narodowe tańce polskie. Wystąpili także członkowie Jednostki Strzeleckiej "Strzelec".
  Tkaniny do dekoracji uroczystości przekazał Witold Solarski - absolwent naszej szkoły, właściciel firmy MARKIZETA Solarscy sp. j.
Uroczystość przygotowali nauczyciele - Renata Wagner-Siwiec i Elżbieta Konefał z uczniami technikum. W części artystycznej brali udział: Ewelina Szczur, Szymon Majcher, Szymon Stróż, Karolina Grzesik, Natalia Rębisz, Izabela Gierach, Emilia Trela, Patrycja Czerw, Joanna Wilk, Przemysław Ragan, Kacper Drozdowski, Daniel Wit, Kamil Siwiec, Dominika Burkiewicz, Jakub Gołąbek i Adrian Ciba.

                                                 
      Renata Wagner- Siwiec, Elżbieta Konefał

 

RL/MM
 

Lista aktualności