Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

W Chmielowie powstanie przedszkole

01-06-2020
Budynek Szkoły Podstawowej w...

W budynku szkoły w Chmielowie zostaną wydzielone sale pod potrzeby przedszkola. O tę placówkę mieszkańcy i radni zabiegali od kilku lat. Rozwiązanie dotyczące przygotowania pomieszczeń pod przedszkole zostało przedyskutowane kilka lat temu, w momencie podjęcia decyzji o budowie sali gimnastycznej przy miejscowej szkole. Ponieważ pojawią się w niej dodatkowe dwie sale lekcyjne, w związku z tym można było podjąć decyzję o wyłączeniu części budynku szkolnego pod przedszkole.


     Proces tworzenia został zaplanowany tak, by wraz z oddaniem do użytkowania sali gimnastycznej uruchomić przedszkole w pomieszczeniach na parterze, w lewym skrzydle budynku. Aby się do tego przygotować już w roku 2017 został opracowany projekt techniczny przystosowania pomieszczeń szkolnych pod przedszkole. Pojawią się w nim dwie sale dydaktyczne o powierzchni 50 m2 każda, szatnia dla dzieci i personelu, toaleta i część korytarzowa. Całość wydzielonej dla przedszkola powierzchni to 215 m2.


     Zakres prac przewiduje wydzielenie strefy pożarowej przedszkola, wykonanie toalety wraz z podłączeniami do istniejących pionów, położenie nowych wykładzin w salach i w WC, prace malarskie. Do wykonania będzie także instalacja elektryczna wraz z oświetleniem awaryjnym.
     Radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na realizację tego przedsięwzięcia, jednocześnie ustalając, że w pomieszczeniach tych funkcjonować będzie mogło przedszkole niepubliczne. Aby zdążyć z otwarciem przedszkola we wrześniu, urząd jeszcze przed sesją ogłosił przetarg na realizację prac, ponieważ przewidywany czas realizacji zadania to okres 45 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Trzeba pamiętać, że po realizacji zadania musimy uzyskać jeszcze opinię Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej i Państwowego Powiatowego Inspektora sanitarnego w Tarnobrzegu.

 

     Biorąc to pod uwagę te wszystkie uwarunkowania oraz konieczność wyłonienia prowadzącego przedszkole niepubliczne, termin uruchomienia przedszkola od 1 września jest bardzo napięty, niemniej jednak urząd dołoży starań, aby tak się stało. Dlatego zachęcamy zainteresowanych rodziców dzieci w wieku od 3 do 5 lat („zerówka” pozostaje w szkole), aby śledzili proces przygotowania placówki i w odpowiednim czasie zapisali swoje dzieci do tego przedszkola.

UMIG

Lista aktualności