Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Maszt z biało-czerwoną flagą może stanąć w Nowej Dębie

18-09-2020

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

 

     Aby wziąć udział w akcji, do 11 listopada 2020 r. należy zebrać minimum 100 głosów poparcia (dla gmin do 20 000 mieszkańców) online za pomocą dedykowanego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.


     Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. 

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.


     Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.


     Dodatkowo w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystym zawieszeniu flagi na maszcie ma wziąć udział premier Mateusz Morawiecki.

Więcej o projekcie na stronie premier.gov.pl
 

RL/MM

Lista aktualności